Yanmaz tarihi dizilerden etkilendi binicilik eğitimi almaya başladı

DüzceSonHaber

21.11.2020 - 10:40
0

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz son dönemde revaçta olan tarihi dizilerden etkilenerek eşi Nursel Yanmaz ile birlikte binicilik eğitim almaya başladı.

Televizyon kanallarında son dönemde izlenme rekorları kıran tarihi diziler bir çok kişinin de ilgisini çekiyor. Özellikle Türk töresinde önemli yere sahip olan at ve silah konusundan etkilenen isimler binicilik ve okçuluk eğitimi almaya başladılar.

Bu çerçevede Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz ve eşi Nursel Yanmaz binicilik eğitimlerine başladılar. Eğitimler hakkında bilgiler veren Yanmaz, “At binmek biliyorsunuz bizim ata sporumuz. Türkler, ata ve silaha çok değer verirler. Son dönemde Türk dizilerinin de güzel olması, insanın içinde bir kıpırtı oluşturuyor. Önce kızım başladı. Akabinde ben başladım. Pandemi sürecinden sonra da tüm Akçakocalıların faydalanması için gerekli girişimlerde bulunacağız. Bu kültürü öğrenmek isteyenlere elimizden gelen yardımı yapacağız” dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.