Düzce Lisesi mezunlarına müjde Özlü’den geldi

DüzceSonHaber

Düzce Lisesi mezunlarına müjde Özlü’den geldi
14.11.2023 - 19:00
Haber Merkezi
1

 

Düzce’de 100 yıl önce kurulan ve 1999 depremlerinde binası yıkılarak 15 Temmuz Şehitleri ismini alan Düzce Lisesi’nin tekrar şehrin hafızası olarak eğitim hayatındaki yerini alması için ısrarlar sürerken Düzce Lisesi mezunları ve Düzcelilere müjde Belediye Başkanı Faruk Özlü’den geldi.

Düzce’nin en eski okullarından olan ve bünyesinden tanınan isimleri mezun eden Düzce Lisesi’nin binası 1999 depremlerinde yıkılmış, bir süre prefabrike yapıda hizmet verdikten sonra Aziziye Mahallesi’ne taşınmıştı. Ardından 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan hain darbe girişiminin halk tarafından bertaraf edilmesiyle ismi 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi ismi verilen Düzce Lisesi’nin tekrar eğitim hayatına dönmesi ve Düzce’nin tarihi hafızasının yeniden oluşması için ısrarlar sürmeye devam etti.

Düzce Lisesi mezunları ile Düzcelilere müjde Belediye Başkanı Faruk Özlü’den geldi. Özlü ile yapılan görüşmede Düzce Lisesi’nin depremde yıkılan binasının benzerinin yapılacak ve isminin Düzce Lisesi olarak tescilleneceği öğrenildi. Ayrıca yeri konusunda da çalışmaların devam ettiği bildirildi.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Düzceli
    Düzceli
    14.11.2023 19:21

    Özlü yeşiltepe mahallesinde huzurevinden başlayan bozuk kaldırımları yapamadınız iki yıldır,okulumu yapacaksın?İnan gülünçsün.