Keşir aday olamayacaklar listesinde

DüzceSonHaber

Keşir aday olamayacaklar listesinde
1.10.2022 - 10:34
Haber Merkezi
3

 

Seçim hazırlıklarını sürdüren AK Parti'nin mevcut milletvekillerinin yarıya yakınının değişebileceği değerlendiriliyor. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan “Kadro yenilenmesi bayrak değişimi olarak görülmeli. 2023 seçimleri için güçlü bir kadro oluşturacağız” dedi.

 

Türkiye gazetesinden Yücel Kayaoğlu'nun haberine göre; AK Parti yönetimi, ‘üç dönem üst üste milletvekili olanların bir dönem ara vermeden yeniden milletvekili olamayacağı’ yasağı kapsamına giren milletvekilleri ile ilgili çalışma başlattı.

 

Edinilen bilgilere göre AKP'de şu anda 90-100 civarında milletvekili üç dönem kuralına takılıyor. Ancak, parti tüzüğünde daha önce yapılan değişiklikle üç dönem kuralına takılanların milletvekili listesine girip girmemesi konusundaki yetki MKYK’ya verilmişti. Bir anlamda üç dönem kuralında esnemeye gidilmişti. 2023 seçimleri için hazırlanacak aday listelerinde üç dönem kuralından muaf tutulacak milletvekillerine MKYK karar verecek.

 

AKP'nin mevcut milletvekillerinin yarıya yakının değişebileceği değerlendirmesi yapılırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan “Aksama olan yerlerde değişiklikler yapılacak. Kadro yenilenmesi bayrak değişimi olarak görülmeli. 2023 seçimleri için güçlü bir kadro oluşturacağız” dedi.

 

LİSTEDE KİMLER VAR?

 

Aralarında Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Sakarya milletvekili Ali İhsan Yavuz, son başbakan Binali Yıldırım, Hayati Yazıcı, Hamza Dağ, Yalçın Akdoğan, Tuğrul Türkeş, Yılmaz Tunç; Cevdet Yılmaz, Hakan Çavuşoğlu; Fikri Işık, Öznur Çalık ve İsmet Yılmaz’ın da bulunduğu 90-100 civarında isimden bazıları üç dönem, bazıları da beş dönemdir milletvekilliği yapıyor. 


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • Olur olur
  Olur olur
  1.10.2022 16:59

  Muhtar olamayacak kisiyi akp genel baskani yaptilar, bunuda yaparlar bu kadar koyunun oldugu yerde!

 • Düzceli
  Düzceli
  1.10.2022 12:42

  Fark etmiyor belediyenin şirketlerinde verirler bir müdürlük çiflik nasıl olsa belediye her köşesini Ak partililer sarmış.

 • Düzceli
  Düzceli
  1.10.2022 10:48

  Keşirmi dedin?Beceriksiz iş görmez biri olarak görüyorum kendisini,Düzceyi Düzce yapacak parmakla gösterilecek akın akın görmeye gelenler diğer illerde yaşayanların Düzcenin değerlerini güzelliklerini anlatanların olmasını isterdim tabiki Ankarada yatan vekillerimiz olunca olmuyor.