SAHTE MİLLETVEKİLİ KARTI TBMM GÜNDEMİNDE!

DüzceSonHaber

SAHTE MİLLETVEKİLİ KARTI TBMM GÜNDEMİNDE!
4.11.2022 - 17:01
Kaynak: Haber Merkezi
1

AK Parti eski Gençlik Kolları Başkanı ve AK Parti eski İGM üyesi Öner Şen’in milletvekillerine özel olarak verilen “TBMM Araç Giriş Kartı” taşımasının yankıları sürüyor.

CHP Milletvekili Mahmut Tanal, konuyu sosyal medya hesaplarından gündeme getirdi. Tanal, TBMM’ye ve Meclis Başkanı Mustafa Şentop’a yönelik, “Bu şahıs, M.Vekili mi, yoksa AKP Düzce eski Gençlik Kolları Başkanı mı? Sadece milletvekillerinin kullanabildiği  “TBMM Milletvekili Araç Giriş Kartı”, bu şahıs tarafından mı kullanılıyor? TBMM, bu konuda bir adım atacak mı?” diye sordu.

Edinilen bilgiye göre, milletvekili olmayanların “TBMM”ye ait belge taşıması yasal olarak suç teşkil ediyor.

Öner Şen’in kullandığı 54 AAN  544 plakalı aracın kayınvalidesine ait olduğu, aracın ön camında bulundurulan “TBMM MİLLETVEKİLİ RESMİ ARAÇ KARTI”nın sahte olduğu belirtiliyor.

Öte yandan Öner Şen’in kendi fotoğrafının yapıştırıldığı milletvekili özel kartı taşımasıyla ilgili resmi makamların ne gibi işlem başlattığı merak ediliyor.

Savcılık ve Emniyet birimlerinin konuyla ilgili herhangi bir inceleme ya da soruşturma başlatıp başlatmadığını kamuoyu merak ediyor.


Editör: D. Son Haber