Erkan Seçkin aday adaylık başvurusunu yaptı

DüzceSonHaber

Erkan Seçkin aday adaylık başvurusunu yaptı
21.03.2023 - 16:56
Güncelleme 22.03.2023 - 16:32
Haber Merkezi

 

Savunma Sanayi alanında önemli bir şirketin yöneticiliğini yapan ve Düzcecam Düzcespor yönetim kurulu üyesi olan Erkan Seçkin, AK Parti Düzce Milletvekili Aday Adaylığı için başvurusunu yaptı.

Düzce’de uzun yıllardır siyasetle ilgilenen ve en güçlü döneminde Anavatan Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı olarak görev yapan ardından ise Savunma Sanayi alanında üretim bir yapan bir firmanın yöneticisi konumunda olan Erkan Seçkin, AK Parti 28. Dönem Milletvekilliği için aday adaylık başvurusunu yaptı.

AK Parti İl Binası’nda evraklarını İl Yönetim Kurulu Üyesi ve İl Sekreteri Ali Süler’e teslim eden Seçkin, gururlu olduğunu dile getirerek “Allah’ın izni ile başvurumuzu yaptık. Benimle birlikte aday adaylığı başvurusu yapan herkese başarılar diliyorum. Bu bir mücadele, bir yarış. Bu mücadele ve yarış sonunda bize milletimize hizmet etme şansı tanınırsa, bizde Düzcemize hizmet etmek istiyoruz. Edindiğim tecrübeleri Düzce’ye yansıtacağım. Bu benim üçüncü aday adaylığım. Mutluyum, gururluyum. İnşallah bu aday adaylığı süreci adaylığa dönüşür. Küçük yaşta başladığım siyasi hayatıma inşallah milletvekilliği ile taçlandırmak istiyorum. Yapacaklarımı ben biliyorum. Ankara’yı tanıyorum, siyaseti tanıyorum, bürokrasiyi tanıyorum. Devleti tanıyorum. İnşallah bu avantajlarımı Düzce’ye döndürmek için elimden geleni yapacağıma inanıyorum” dedi.

Savunma sanayinin Türkiye için önemine değinen Seçkin, “Savunma Sanayi vazgeçilemez. Ülkemizin Dünya’ya ayak uydurması ile alakalı. Teknolojik gelişmelerin en önde yatırımın gerektirdiği bir sektör. Milletvekilliği ise görev süresi olan ve süresi bittiği zaman insanların mücadelesini bir şekilde siyasette devam ettirebileceği bir kol. Allah nasip etti bir savunma sanayi özel sektöründe yönetici olarak görevimi yerine getiriyorum. Allah bana milletimize milli ve manevi olarak nasip etti. Resmi bir sıfat olarak milletvekilliği sıfatı bana nasip olursa üstüne koyarak görev yapmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

Seçkin son olarak Düzce’nin sokaklarında büyüyen bir siyasetçi olduğunu ifade ederek “Düzce’ye 180 yıl önce gelmiş atalarımızın yerleştiği Düzce’nin evladıyım. Düzce’nin sokaklarında direklere bayrak asmaktan gelen, Anavatan Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı olmuş birisiyim. Yetişmiş bir Düzceli siyasetçiyim. İnşallah bunu takdir ederler ve bana milletvekilliği görevi verirler. Bende Düzce için elimden geleni yapacağım” şeklinde konuştu.


Editör: D. Son Haber