Fevai Arslan ve Okan Özkasap’ın ihale oyunu

DüzceSonHaber

Fevai Arslan ve Okan Özkasap’ın ihale oyunu
23.03.2023 - 16:44
Kaynak: Haber Merkezi
1

 

Düzce Belediyesi, yaklaşık 1 yıl gecikmeyle çıktığı Kent Mobilyaları ve Reklamcılığı ihalesiyle ilgili şartnamedeki bazı özel maddelere yer verilmesi dikkat çekerken, “İhaleden pis koku geliyor” dedirtti.

Düzce Belediyesi, Kent Mobilyaları ve Reklamcılığı işini 10 yıl süreyle ihaleye çıkıyor. 11 Nisan 2023 tarihinde yapılacak ihalenin şartnamesi yayınlandı. Mevcut kent mobilyalarına ilaveten 70 adet billboard, 20 adet otobüs durağı ve 5 adet led ekran şartı öngören ihalenin muhammen bedeli KDV hariç yıllık 1 milyon 900 bin lira olarak belirlendi.

ÖZEL MADDELER

İhale şartnamesinde daha önce Türkiye’de örneğine rastlanmayan bazı maddelerin yer alması dikkat çekti.

İhaleye katılacak gerçek ya da tüzel kişilerin en az 5 yıl süreyle sektörde faaliyet göstermeleri, ödenmiş sermaye miktarının en az 10 milyon lira ile son 3 yıllık net satış rakamının 20 milyon lira olması, son 3 yılda en az 50 personel çalıştırılması isteniyor.

Şartnamedeki bu “özel” maddeler, “İhale adrese teslim mi yapılıyor?” sorusunu  gündeme getirdi.

PİS KOKU

Düzce Belediyesi’nin Kent Mobilyaları ve Reklamcılığı ihalesiyle ilgili şartnamesi

ihalenin belediye şirketi Beltaş’a göre hazırlandığına işaret ederken, pis koku çıkmasına neden oluyor.

Şartnamedeki “özel” maddelere göre ihaleye sadece Beltaş şirketi girebiliyor. Düzce’deki hiçbir firma sözkonusu özel maddelere haiz değil. Bu nedenle şartnamedeki özel detaylar, ihale adresi olarak Beltaş’ı gösteriyor.

FEVAİ ARSLAN VE OKAN ÖZKASAP

Beltaş şirketinin yapılan son genel kurulunda Yönetim Kurulu Başkanlığına Fevai Arslan, Yönetim Kurulu üyeliğine de Mali Hizmetler Müdür Vekili Okan Özkasap getirildi.

Arslan ve Özkasap’ın reklamcılık işinin 10 yıl süreyle Beltaş’a verilmesi ve mevcut işletmecinin devre dışı bırakılması için arka planda çalışma yaptıkları iddia edildi.

Mali Hizmetler Müdürü Okan Özkasap’ın ihale şartnamesini hazırladığı ve 20 yıldır açık hava reklamcılık işini yapan mevcut firmayı devre dışı bırakmak için arka planda her türlü atraksiyonu çevirdiği ifade ediliyor.

Arsan ve Özkasap’ın atraksiyonları pes dedirtirken sözkonusu ihaleden de pis kokuların çıkmasına yol açıyor.


Editör: D. Son Haber