AK Parti’de temayül heyecanı

DüzceSonHaber

AK Parti’de temayül heyecanı
25.03.2023 - 11:42
Kaynak: Haber Merkezi

 

AK Parti'de milletvekili aday adaylığı listelerinin belli olmasının ardından 81 ilde eş zamanlı olarak e-temayül yoklaması başladı. Teşkilat üyeleri Düzce Kültür Merkezi’nde saat 16:00’a kadar oy kullanabilecek.

AK Parti Düzce’de toplam 50 milletvekili aday adayı başvurusu bulunurken, e-temayül yoklaması Düzce Kültür Merkezi’nde gerçekleştiriliyor. Temayül yoklaması bu yıl ilk olarak online olarak yapıldı.  Oy kullanacak olan teşkilat üyelerini kapıda karşılayan Milletvekili aday adaylarının heyecanı yüzlerine yansıdı.

AK Parti Düzce İl Başkanı Hasan Şengüloğlu bu yıl ilk defa online olarak düzenlenen temayül yoklaması ile alakalı açıklamalarda bulundu. Şengüloğlu açıklamasında “ Bu sabah saat 10:00’da başalayan e-temayül yoklamamız 16:00’a kadar sürecek. Yaklaşık bin kadar parti yöneticimiz oy kullanacak. Ben öncelikler tüm aday adaylarımıza başarılar diliyorum. Hayırlı ve uğurlu olur hepsine inşallah.Partimiz teşkilatının nabzını ölçen bu demokratik uygulama her seçim öncesi yapılır. İnşallah bugün yoklamamızı tamamlayacağız sonrasında ise adaylarımız kim olacak ona bakacağız. Vatandaşlarımızın partimize olan teveccühleri bizleri gururlandırıyor. Bu dönemde gerçekten bir artış yaşandı. Bu artış bizi gururlandırdı. Genç arkadaşlarımızın başvuruları bu dönemde artış gösterdi. AK Parti Düzce İl Yönetimi Türkiye’deki en genç yönetim. Bu nedenle genç arkadaşlarımız bizleri örnek alarak aday adaylığı başvurularını yaptılar, tüm adaylarımıza tekrardan başarılar diliyorum” dedi.

E-temayül yoklamasına 65. Hükümet Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, Kars Milletvekili Ahmet Arslan, İstanbul Milletvekili Rümeysa Kadak ve Erzincan Milletvekili Burhan Çakır katıldı.

temayül yoklamasına katılacak aday adayları şunlar:

Selami Uyar

Recep Tuna

Gülşen Mutlu

Sedat Özdemir

Pınar Yiğit

Ayten Meriç Kaşıkoğlu

İbrahim Bilgin

Zeynep Bayoğlu

Lütfi Çakır

Tuncay Arslan

Raif Kabagöz

Necati Alkan

Erkan Seçkin

Ahmet Çetin

Erol Arslan

Macit Bulut

Metin Çalışkan

Yasin Yılmaz

Hasan Aktürk

Hatun Albayrak Şengüloğlu

Bünyamin Başaran

Vahdettin Sağlam

Dergah Akça

İsmail Pişkin

Ali Tokgöz

Hikmet Keskin

Abdülkerim Kaval

Ömer Faruk Çelebi

Fahrettin Şengür

Gülcan Chorghay

Ercan Öztürk

Rumeysa Nur Kuşçuoğlu

Atanur Aksoy

Hakan Kuşçuoğlu

İlyas Şallı

Gülseren Şengül

Ali Dilber

Mustafa Keskin

Ali Uzun

Burçin Sarıcan

Cüneyt Yemenici

Numan Çabuk

Ersoy Mutlu

Nermin Alayıldız

Özkan Çakır

Reyhan Uslu

Çiğdem Günal

İsmail Çakmak

Muhammet Ali Başer

Osman Çakır

9 NİSAN'DA TESLİM EDİLECEK

Siyasi partilerin genel merkezlerinin, seçime katılacakları seçim çevrelerine ait aday listelerini YSK'ya alındı belgesi karşılığında taşınabilir bellek ve kâğıt ortamında teslim etme süresi 17.00'de sona erecek. YSK tarafından partilerin verdikleri aday listelerinin incelenmesine başlanacak. Bağımsız milletvekili adaylığı için il seçim kurullarına başvuru süresi de aynı saatte son bulacak ve il seçim kurulları bağımsız milletvekili adaylarını YSK'ya bildirecek. Siyasi partilerin genel merkez yetkilileri ile Seçmen Kütüğü Genel Müdürü'nün sandık seçmen listelerine ilişkin yazılı şikâyet ve itirazlar üzerine verilen kesin kararların, YSK tarafından incelenip karara bağlanmasını istemelerine ilişkin süre 17.00'de sona erecek.


Editör: D. Son Haber