Abhazlardan Kuşçuoğlu’na sıcak karşılama

DüzceSonHaber

Abhazlardan Kuşçuoğlu’na sıcak karşılama
9.05.2023 - 08:56
Haber Merkezi

 

AK Parti Düzce Milletvekili Adayı Hakan Kuşçuoğlu, beraberinde Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü ve İl Başkanı Hasan Şengüloğlu ile birlikte seçim çalışmaları kapsamında Abhaz Kültür Derneği’ni ziyaret etti. Abhazlar, Kuşçuoğlu’nu sıcak karşılayarak başarılar dilediler.

AK Parti Düzce Milletvekili Adayı Hakan Kuşçuoğlu seçim çalışmaları kapsamında Düzce Abhaz Kültür Derneği, Çamköy Mahallesi, Kaynaşlı ilçesi ile Kaynaşlı Darıyeri Hasanbey Köyleri’ni ziyaret etti.

Düzce Abhaz Kültür Derneği’ne Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü ve İl Başkanı Hasan Şengüloğlu ile birlikte giden Kuşçuoğlu, Abhaz Derneği üyeleri tarafından oldukça sıcak karşılandı. Kafkasya’dan göç ederek Düzce’ye yerleşen ailelerin Düzce’de önemli bir yere sahip olduğunu dile getiren Kuşçuoğlu “Düzce tüm kültürlerin mozaiği olan bir vilayet. Yıllardır hep iç içe yaşıyoruz. Bu kültür mozaiğinin önemli parçalarından birisi de Kafkaslardan gelen ailelerimiz. Yıllarca önemli iş insanları, eğitim insanları ve yöneticiler Kafkas kökenli hemşerilerimizin içinden yetişmişler. Bu aşamada Düzce’ye ve ülkeye verdikleri katkı bizler için oldukça önemli. Bizde milletvekili seçildiğimizde kendilerine kültürel anlamda destek olmak için elimizden geleni yapacağız. Öncelikli olarak bu kültürel mozaiğin Düzce’de sonsuza dek yaşamadı için elimizden geleni yapacağız. Çünkü Düzce’yi Düzce yapan bu kültürel zenginlik ve birlikte yaşama alışkanlığıdır. Bu alışkanlık bizleri daha modern, daha gelişmiş ve parmakla gösterilen bir Düzce’ye götürecek” dedi.

Ardından Çamköy Mahallesi’ne giden Kuşçuoğlu burada da Roman vatandaşlarla bir araya geldi. Burada oyun havaları, davul ve zurnalarla karşılanan Kuşçuoğlu, “Bunu Abhaz Kültür Derneği’nde de söyledim. Kültürümüz çok zengin. İşte Roman kardeşlerimiz. AK Parti hükümetleri döneminde Romanlarla ilgili projelerle birlikte bir dönem görmezden gelinen Roman kardeşlerimize pozitif ayrımcılıklar yapılmaya başlandı. Bu sayede sosyal hayatta önemli yer tutan ancak görmezden gelen Roman kardeşlerimiz sosyal hayatta daha fazla yer almaya başladılar. Dediğimiz gibi Düzce’nin en renkli kültürel değerlerinden biriside Roman kardeşlerimiz. Bize pozitif enerji ve çalışma aşkı aşılıyorlar. Samimi ve oldukça içten davranarak bizi çalışmaya sevk ediyorlar” ifadelerini kullandı.

 Düzce merkezindeki ziyaretlerinin ardından Kaynaşlı ilçesine giden Kuşçuoğlu, Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin’i ziyaret ettikten sonra ilçe merkezinde de bir dizi ziyaretlerde bulundu. Ardından Darıyeri Hasanbey Köyü’ne giden Kuşçuoğlu burada köy sakinleri ile bir araya geldi.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.