Milletvekili Öztürk’ten Cemşit’e devlet terbiyesi dersi

DüzceSonHaber

Milletvekili Öztürk’ten Cemşit’e devlet terbiyesi dersi
12.07.2023 - 09:57
Güncelleme 12.07.2023 - 09:58
Kaynak: Haber Merkezi

 

CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan’ın afet koordinasyon toplantısına çağırılmadığı yönünde açıklama yapan CHP İl Başkanı Semih Cemişt’e devlet terbiyesi dersi AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk’ten geldi. Öztürk, “Kimse davet beklemesin, afet durumunda devletin ne yapacağı belli. Bizi de kimse çağırmadı” dedi.

Düzce’de yaşanan sel felaketinin ardından Düzce Valiliği’nde Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’nın katılığı afet koordinasyon toplantısı yapıldı. Toplantıda CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan’ın görünmemesi tepkilere neden oldu.

Durumun gündeme gelmesi ile CHP İl Başkanı Semih Cemşit, yaptığı açıklamada Özcan’ın toplantıya davet edilmediği yönünde açıklama yaptı.

KİMSE ÇAĞIRLAMAYI BEKLEMESİN

AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk ise toplantıya kendilerinin de davet edilmediğini devletin zor durumunda bazı geleneklerin belli olduğunu söyledi. Öztürk, CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan’ın koordinasyon toplantısına çağırılmadığı yönünde yapılan açıklamayı değerlendirerek “Kimse kimseyi bir yere çağırmaz. Kendi kendiniz gitmesi lazım. Biz Düzce’de yoğun yağış uyarısını aldığımız zaman sayın Valimiz, İl Özel İdaremiz neler yapıyor diye yerinde görelim diye aradık ve kendilerine eşlik ettik. Onlardan ayrıda gezdik. Bu bir afet öncesince bir gelenektir. Kriz toplantıları olur. O toplantıların nerede olduğunu takip ettik ve gittik. Gelene kimse neden geldin demez. Gelmeyende davet beklemesin” şeklinde konuştu.


Editör: D. Son Haber