İSKİ yetkilileri sözünü tutmadı muhtarlar çalışmaları durdurdu

DüzceSonHaber

26.07.2021 - 18:27
Haber Merkezi
2

İSKİ Cumayeri ile Kaynaşlı arasında yaptığı çalışmalarda geçtiği köy ve mahalleri adeta talan ediyor. Yolları yürünmez ve araba geçmez hale getiren İSKİ yetkilileri sözlerini tutmayınca, muhtarlar çalışmaları durdurdular.

Düzce’den İstanbul’a su götürülme çalışmaları kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Düzce’de alt yapı çalışmaları devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Düzce’nin Kaynaşlı ilçesinden Cumayeri ilçesine kadar alt yapıda boru döşeme çalışmaları yapılıyor. Çalışmalar kapsamında Darıcı Mahallesi, Azmimilli Mahallesi ile Sinirci Köyü’nde de asfaltlara ve yollara zarar verildi. İSKİ yetkilileri çalışmaların yapıldığı Darıcı Mahallesi Muhtarı Yavuz Bayraktar ve Sinirci Köyü Muhtarı Muzaffer Demirel’e köyler içerisinden geçen yolların Kurban Bayramı’na kadar asfalt yapılacağını söylediler.

Ancak yaklaşık 7 aydır süren çalışmalarda İSKİ tarafından kazılan yerler tekrar yapılmayınca Darıcı Mahallesi Muhtarı Yavuz Bayraktar, İSKİ çalışanlarının çalışma yapmasını engelleyerek çalışmaları durdurdu.

Sinirci Köyü Muhtarı Muzaffer Demirel “Vatandaşın yollarda kaçacak noktaları yok. Asfalt 5-6 santimetre kesik. Hergün vatandaşlar mağdur oluyor. Yaklaşık 6-7 aydır İSKİ’nin çalıştığı katı atık projesi ile alakalı çalışması var. Bu bayramda evlerimize kadar gelen vatandaşlara durumu anlatmaya çalıştık. Köylülerin ayaklanmasıyla birlikte çalışmaları durdurmak zorunda kaldık. Yapmış oldukları yatırıma elbette karşı değiliz. Ama İSKİ verdiği sözleri tutmuyor. İSKİ’nin yöneticileri bize gelip Kurban Bayramı’na kadar asfaltı bitireceğiz dediler. Vermiş oldukları söze rağmen bayram da geçti çalışma yok” dedi.

Mahalle sakinlerinden Bülent Arslan “Devamlı bu yolu kullanıyorum. Aracımızın ne ön takımı ne lastiği kaldı. Büyüklerimizin bu mağduriyetini bir an önce gidermelerini istiyoruz. Ne cam açabiliyoruz, ne balkona çıkıp nefes alabiliyoruz. Büyüklerimiz bize yardım etsinler. İSKİ’nin atık su artırma tesisi için çalışması vardı. Yolu kazdıktan sonra kapatacaklarını ve asfalt yapacaklarını söylemişlerdi. Muhtar beyde çalışmaları durdurdu. İyi de yaptı” dedi.

Darıcı Mahallesi Muhtarı Yavuz Bayraktar ise “Biz bayramı istediğimiz gibi geçiremedik. Vatandaşlar olarak mağduruz. İSKİ yetkilileri atık su projesi dedikleri projeyle yanımıza geldiler. Darıcı Mahallesi’nden, Kaynaşlı’ya kadar kanalizasyon boruları döşeyeceklerini söylediler. Bizde tamam dedik. Hizmet tabi ki yapılsın biz karşı değiliz ancak Ocak ayından itibaren yolları yapacağız dedikleri halde hiç bir şey yapmadılar. İSKİ bizi hep atlatıyor. Bayrama kadar yapacaklarına söz vermişlerdi. Durdurmak zorunda kaldım” ifadelerini kullandı.


Editör: T. Solmaz
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Yandaş
  Yandaş
  27.07.2021 00:51

  Faruk özlü’de tam kapanma da merkezi değiştirecekti üstünden iki ay geçti hala toz toprak. Keşke herkes verdiği sözü tutsa. Mutfak sanatları akademisi ne oldu? Millet bahçesi niye gecikti bu kadar. Diğer şehirler yaptı da eskitti bile bahçeleri. İSKİ’ye karşı yapılan bu çalışma durdurma işlemini onaylıyorum. Ama sayın muhtarlar ne olur kendi belediyenizin de sözlerini tutmasını sağlayınız.

 • Esma AK
  Esma AK
  26.07.2021 23:04

  Darıcı halkı olarak yolların durumundan şikayetciyiz.Gerekli kurumlara durumu arz ettiğimiz halde hiç bir çözüm yok.Tozu solumaktan dolayı sağlığımız tehlike altında.