Belediye ve AK Parti muhtarları paylaşamadı 1 toplanı 2 ayrı haber servisi

DüzceSonHaber

Belediye ve AK Parti muhtarları paylaşamadı 1 toplanı 2 ayrı haber servisi
5.02.2022 - 15:58
Kaynak: Haber Merkezi
2

AK Parti teşkilatı Mutfak Sanatları Merkezi’nde muhtarlarla bir araya geldi. Yapılan toplantı sonrasında AK Parti ve Düzce Belediyesi 2 ayrı haber servis etti. Haberlerde muhtarlar paylaşılamazken, Düzce Belediyesi’nden servis edilen haberde “BAŞKAN ÖZLÜ, KÖY MUHTARLARIYLA BİRARAYA GELDİ “ başlığı kullanılırken, AK Parti tarafından servis edilen haberde ise “AK PARTİ MUHTARLARLA BULUŞTU” başlığı kullanıldı. Aynı siyasi partiye mensup belediye ve teşkilatların 1 toplantıdan 2 ayrı başrol oyuncusu çıkarmaya çalışması ise kamuoyunda “Kendi aralarında anlaşamıyorlar” yorumlarına neden oldu.

İşte AK Parti’den servis edilen haber

AK PARTİ MUHTARLARLA BULUŞTU

AK Parti İl Teşkilatı, Merkeze Bağlı Köy Muhtarlarıyla kahvaltıda buluştu. Mutfak Sanatları Merkezinde düzenlenen toplantıya AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hasan Şengüloğlu, İl Kadın Kolları Başkanı Gönül Asuk, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hayri Şen, Türkiye Muhtarlar Derneği Düzce Şubesi Başkanı Tacettin Kaval ile Merkeze bağlı köy muhtarları katıldı.

Toplantıda konuşma yapan AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, en yaşana bilir köylerin Düzce’de olduğunu belirterek, “ Sayın Muhtarlarımız, Genel Sekreterimiz ve Sayın Başkanım saygılarımı sevgilerimi sunuyorum. 2009 yılından buyana hep birlikte köylerimizi daha güzel bir hale getirmek için işte bu kadrolarla sizlerle hep beraber çalışıyoruz. Sizler bizim çalışma arkadaşımızsınız. Köylerimizin eksiklerini sizler takip ediyorsunuz. Biz de siyasi olarak AK Parti iktidarından sizlerden aldığımız bu eksiklikleri çözmek için çalışma yapıyoruz. Köylerde yapılması gerekenleri bakanlıklarımızdan istiyoruz. Bu hizmeti gerçekleştirmek için daha çok paraya daha çok projeyi hayata geçirmek için çalışıyoruz. Hep birlikte çalışıyoruz 2019 yılından bu yana Allah’a hamdolsun. Düzce’de 278 köyümüz var. İnanın Türkiye coğrafyasının Batı Karadeniz bölgesinin en yaşanılabilir kentinin en yaşana bilir köylerinde yaşıyoruz. Düzce küçük bir il fakat etkisi büyük. Sadece bir yılda içme suyu Projesine 22 trilyon getirebilen ender illerden biridir.  İşte bunu hep beraber yaptık ne kadar çok yatırım çekebilirsek Düzce’ye susuz köyümüz, yolsuz köyümüz kalmaz. Bunu hep birlikte yapacağız. 2024 yılında Düzce’mizde yolu ve suyu olmayan köyümüz kalmayacak” ifadelerinde bulundu.

Konuşmaların ardından, AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin ile Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü köy muhtarlarından sorunları ve sıkıntılarını dinlediler.

BU HABER DE DÜZCE BELEDİYESİ’NDEN SERVİS EDİLDİ

BAŞKAN ÖZLÜ, KÖY MUHTARLARIYLA BİRARAYA GELDİ

MUHTARLIK BİNASININ İÇ TEFRİŞİ DÜZCE BELEDİYESİNDEN

ÖZLÜ, “KÖY-ŞEHİR AYRIMI YAPMADAN BERABER ÇALIŞACAĞIZ”

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, mahalle muhtarlarında olduğu gibi merkeze bağlı köy muhtarlarının sorunlarını da göz ardı etmiyor.  Başkan Özlü Düzce merkeze bağlı 96 köy muhtarını Mutfak Sanatları Merkezinde misafir ederek istek ve taleplerini dinledi.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, merkeze bağlı köylerin hizmet noktası başta olmak üzere yaşadıkları sorunları dinlemek, çözüm noktasında yardımcı olmak için köy muhtarları ile biraraya geldi.

Mutfak Sanatları Merkezinde Muhtarlık İşleri Müdürü Numan Şirin tarafından organize edilen toplantıya Başkan Özlü’nün yanı sıra AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, Merkez İlçe Başkanı Hasan Şengüloğlu, İl Özel İdare Genel Sekreteri Hayri Şen, Köy Muhtarları Derneği Başkanı Tacettin Kaval, belediye birim müdürleri ve 96 köyün muhtarları yer aldı.

“BERABER ÇALIŞACAĞIZ”

Kahvaltının ardından konuşan Başkan Özlü, “Köy muhtarlarımız için yeni bir bina yapılıyor. Sayın Valimiz, İl Başkanımız ve İl Özel İdare Genel Sekreterimizin gayretleriyle. Bu binanın iç mekan tefrişini biz yapacağız. Yakında buranın açılışını yaparak sizlerle daha sık bir araya geleceğiz. Bugün bütün belediye birim müdürlerimiz buradalar. Köylerle daha çok Özel İdare ilgileniyor ama biz diyoruz ki; köydeki herkesin şehirle bir bağlantısı var. Aynı şekilde şehirde yaşayanların da köyle bir bağlantısı var. Yani köy ve şehir ayrımı yapmadan beraber çalışacağız” dedi.

Program, muhtarların köylerine yönelik sorunlarını dile getirmelerinin ardından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.


Editör: A. Gölge