Düzce Belediyesi’nin mezarlık tahribatı meclis gündeminde

DüzceSonHaber

Düzce Belediyesi’nin mezarlık tahribatı meclis gündeminde
14.02.2022 - 18:37
Haber Merkezi
1

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Düzce Şehir Mezarlığı’nda yüzlerce ağacın ihaleyle kesilmesi ve kesim sırasında bazı mezarların tahrip edilmesini TBMM gündemine taşıdı. Tanal, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a, “Düzce Şehir Mezarlığı’nda kesilmemesi gereken ağaçların katledilmesi, ağaç kesim işlemi ile birlikte mezarların tahrip edilmesi ile ilgili sorumlular hakkında soruşturma başlatılacak mıdır” diye sordu.

CHP Düzce İl Başkanlığı, Düzce Şehir Mezarlığı’nda ağaçların ihaleyle kesildiğini ve kesim sırasında bazı mezarların tahrip edildiğini duyurdu. Mahmut Tanal, Düzceli yurttaşların tepkisini çeken bu olayı TBMM’de gündeme getirdi.

Bakan Murat Kurum’un yanıtlaması talebiyle TBMM’ye soru önergesi veren Tanal, Düzce Şehir Mezarlığı’nda toplam kaç ağacın kesildiğini ve söz konusu kesim işinin hangi gerekçeyle yapıldığını sordu. Tanal, ayrıca ağaç kesiminden dolayı zarar gören mezarların sayısına ilişkin de bilgi talep etti.

Mahmut Tanal, Bakan Kurum’a, “Düzce Şehir Mezarlığı’nda kesilmemesi gereken ağaçların katledilmesi, ağaç kesim işlemi ile birlikte mezarların tahrip edilmesi ile ilgili sorumlular hakkında soruşturma başlatılacak mıdır” sorusunu yöneltti. Tanal, Bakan Kurum’dan, Düzce Şehir Mezarlığı’ndaki ağaç kesim işleminin hangi kişi veya şirketlere yaptırıldığı, kesilen ağaçlardan elde edilen toplam gelirin ne kadar olduğu konusunda da bilgi istedi.


Editör: A. Gölge

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Düzceli
    Düzceli
    14.02.2022 18:55

    Üceetsiz mezar yerine basın mensupları Allah aşkına bir bakın,Özlü şehir içinde süsleme yapacağına mezarlığa bak iş yapmış olursun ayıptır sizin yaptığınız.