Düzce Belediyesi'nden hurda iddialarına cevap

DüzceSonHaber

Düzce Belediyesi'nden hurda iddialarına cevap
29.04.2022 - 11:51
Kaynak: Haber Merkezi
1

Düzce Belediyesi tarafından yapılan açıklamada hurda otobüslerin yanında hatıra fotoğrafı çektiren ve bazı açıklamalarda bulunan CHP İl Başkanı Semih Cemiş’e cevap geldi. Düzce Belediyesi’nden yapılan açıklama şu şekilde;

CHP İl Başkanı Sayın Semih Cemşit tarafından Belediyemize ait “ekonomik kullanım ömrünü doldurmuş-hurdaya ayrılmış otobüslerle” ilgili bir basın açıklaması yapılmıştır. Açıklamaya konu otobüslerle ilgili gerçek durum şöyledir:

Söz konusu açıklamaya konu olan otobüsler, ‘ekonomik kullanım ömrünü tamamlamış, hurdaya çıkmış oldukları için’ hizmet dışı bırakılmıştır. Ağırlıklı olarak TCV adı verilen otobüslerin yer aldığı bu satış için Belediyemizce iki defa ihaleye çıkılmıştır.

Birinci ihale 27.07.2021 tarihinde yapılmıştır. 28 adedi TCV, 10 adedi dizel olmak üzere toplam 38 adet otobüs için teklif veren firma satışa esas bedeli Belediyemize yatıramadığı için 240.000 TL tutarındaki teminat mektubu nakde çevrilerek ihalesi iptal edilmiştir.

İkinci İhale 21.10.2021 tarihlerinde yapılmış, ancak 3 adet otobüs için teklif gelmiş ve söz konusu 3 adet otobüsün satışı gerçekleştirilmiştir.

Üçüncü ihale Mayıs ayı içinde gerçekleştirilecektir.

Sayın Semih Cemşit’in açıklaması ‘bilgiden yoksun’, ‘kamuoyunu yanıltıcı’, ‘siyasi rant devşirme amacına matuf’, ‘sığ siyaset’ geleneğinin yeni bir örneği olarak değerlendirilmektedir.

Bu tür ‘sığ söylemlere’ Düzceli kardeşlerimizin itibar etmemelerini önemle rica ediyoruz.”


Editör: D. Son Haber