Çabuk bir şansı daha hak ediyor

DüzceSonHaber

Çabuk bir şansı daha hak ediyor
6.06.2022 - 12:44
Kaynak: Haber Merkezi

 

AK Parti 24 Haziran 2018 yılı seçimleri öncesi Düzce’de sürpriz yaparak genç ve dinamik bir isim olan Dr. Numan Çabuk’u Düzce 3. Sıra milletvekili adayı yaptı. Ancak seçimleri az bir oy farkı ile kaybeden Çubuk, gelecek seçimlerde bir şansı daha hak ediyor.

Düzce’de sağlık alanında çeşitli kademelerde çalışan ve AK Parti’ye yakınlığı ile bilinen Dr. Numan Çabuk, 24 Haziran 2018 genel seçimlerinde AK Parti Düzce 3. Sıra milletvekili adayı gösterildi. Milletvekili olmasına kesin gözü ile bakılan Çabuk’a ilk sürpriz köyünden ardından da Akçakoca’da gelince 50 – 55 gibi az bir oy farkı ile seçimleri kaybederek, AK Parti’de seçim kaybetmiş olarak Düzce tarihine geçen ilk isim oldu.

Ancak aradan geçen zaman içerisinde Çabuk hem siyasi olarak hem sosyal olarak kendisini geliştirerek, adaylık çalışmaları için yine hızlanmaya başladı. Geçmiş dönemde yaptığı hataları tekrarlamak istemeyen Çabuk bu kez ayaklarını daha sağlam yere basmak için tüm altyapısını hazırladı. Dönem dönem yıllık izin hakkını kullanan ve Ankara’da AK Parti Genel Merkezi ile TBMM kulislerini aşındıran Çabuk tekrar aday olmak için elinden geleni yapmaya başladı.

Hakkında zimmet soruşturulması dahi başlatılarak yıpratılmaya çalışılan ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri Başhekimi görevi yaptığı esnada devleti zarara uğrattığı  tespit edilen, Dr. Numan Çabuk hakkında ki soruşturma hakkında kamuoyunu aydınlatıcı bir açıklama yapılmasa da sonucun olumsuz olduğu ve görevine devam eden Çabuk’un aklandığı iddia edildi.

Yine milletvekili edasıyla Düzce ve Akçakoca’ya atanan doktorların sayılarını açıklayan ve hizmet konusunda sınır tanımayarak Akçakoca Devlet Hastanesi’nde kullanılacak malzemeleri özenle tek tek seçen Çabuk, inşaat faaliyetlerinde de zaman zaman boy gösteriyor.

Düzce’de ilk kez seçim kaybeden AK Parti milletvekili adayı olmasına rağmen Çabuk’un bir dönem daha aday gösterilmesi en büyük hakkı olduğu düşünülüyor. Bu yönde de gelecek seçimlerde yine AK Parti’den aday gösterilmesi ve seçilmesinin de mümkün olduğu konuşuluyor.


Editör: D. Son Haber