Başkan Özlü’nün sağlık kampüsü projesi gerçek oluyor! Müjdeyi Bakan Koca verdi

Düzce Son Haber

13.03.2024 - 17:35
Güncelleme 13.03.2024 - 17:36
Kaynak: Haber Merkezi

 

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün Aziziye Mahallesi’ndeki sağlık kampüsü hayali gerçek oluyor. Atatürk Devlet Hastanesi’nin yatak kapasitesinin 1000 yatağa çıkarılarak Eğitim ve Araştırma Hastanesi statüsü kazanması konusunda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca müjdeyi verdi. Bakan Koca, eski fidanlık arazisinde arazi devir işlemlerinin bitmesi ile hastane yapımına başlanacağını söyledi.

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Düzce’de sağlık alanında yaşanan yatak ve yoğun bakın ünitesi sorununun önüne geçmek ayrıca Atatürk Devlet Hastanesi’nin kapasitesinin büyütülerek Eğitim ve Araştırma Hastanesi statüsü kazanması için eski fidanlık arazisini Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan alarak Düzce Belediyesi’nin mülkü haline getirdi.

Daha sonra arazinin Sağlık Bakanlığı’na devri konusunda da çalışmalar başladı. Alana toplamda 650 yataklı, modern ve içinde her türlü birimin olacağı yeni bir hastane binası yapılacak. Böylece Atatürk Devlet Hastanesi ile birleşecek yeni hastane 1000 yatak kapasitesine kavuşarak şehir hastanesi konseptinde eğitim ve araştırma hastanesi statüsü kazanacak.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca “Bu hastanemiz Atatürk Devlet Hastanesi Eğitim, Araştırma hastanesi değil. Düzce’nin 410 bin nüfusu var. Her geçen yıl artan bir nüfusu var. Düzce’nin gecikmiş bir eğitim, araştırma hastanesi eksikliği söz konusudur bunu biliyoruz. Burada en önemli sorun arsa ile ilgili sorundu. Mevcut hastanenin büyütülerek eğitim, araştırma hastanesi vasfına kavuşmasını arzuladık. O nedenle  Atatürk Devler Hastanesi bitişiğinde bulunan ve belediyeye ait olan 38 dönümlük fidanlık arazisini alacağız. Bu alan biz yeni şehir hastanesi konseptinde hastane yapmak istiyoruz. Bu hastanenin yatak kapasitesi 355, Muncurlu ile birlikte toplam 500. Biz 650 yataklı burada hizmet verecek ve 100 yatak kapasitesi ile eğitim, araştırma hastanesi olarak fonksiyon görecek hastaneye sahip olacağız. Arazinin devir işlemleri devam ediyor. Devir işlemi tamamlanır, tamamlanmaz biz işleri hızlandıracağız. Hastaların buraya geldiği buradan başka bir ile sevk edilmediği bir hastane olarak planladık” dedi.

 

 


Editör: D. Son Haber
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.