Düzce parsel parsel güzelleşiyor

DüzceSonHaber

Düzce parsel parsel güzelleşiyor
4.11.2023 - 13:16
Kaynak: Haber Merkezi
1

 

AK Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er’in açıklamaları üzerine bir açıklama yaptı.

Şengüloğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Kendi partisinde yaşanan istifaların ve kopuklukların üstüne örtmek için her gün yeni bir tartışma konusu açmaya çalışan İYİ Parti İl Başkanı Sayın Yunus Özay Er’in basına yansıyan açıklamalarını okuduğumda kendisinin Düzce’den yine bihaber olduğunu açıkça ortaya koyduğunu görmekteyiz. Üzücü olan ise Belediye Meclis Üyelerinin de kendisine bilgi vermediğini ve aralarında devasa bir iletişim problemi olduğunu düşünmekteyim.

Sayın Yunus Özay Er, Düzce Belediyesi Türkiye'de her belediye de olduğu gibi bazı gayrimenkullerini satışa çıkarmıştır doğru ancak bilmediğiniz şu ki bu gayrimenkuller yeni satışa çıkmadı daha önceden 2 kere satışa çıkan ve talep olmayınca satışı yapılmayan gayrimenkullerdir. Yani 3. kere tekrar satışa çıkarılmıştır. Kaldı ki bu satışlar el altından, gizli saklı bir şekilde yapılmıyor. Belediye'nin kendi internet sitesinde satışa çıkacağı bilgisi veriliyor, yerel basında da ilanlarda yer alıyor ve yayınlanıyor. Büyükşehirler ve bizimle aynı ölçekte olan tüm Belediyeler bu satışları zaman zaman yapmaktadırlar. Sizin de sahip olduğunuz bir kaç belediye var biraz araştırsanız aynı satışların olduğunu göreceksiniz. Geçmişte kiralık vekilleri ile grup kurduğunuz 6’lı masadaki ortağınızın Belediyelerinde de bu durum fazlasıyla vardır.

Belediye şirketleri üzerinden sürekli yaptığınız algılarınızla alakalı şunları paylaşmak isterim.

1- Şirketler Ticaret kanununa tabidir. Şirket sırrı olduğu için 3. kişilere bilgi verilemez.

2- Şirketler her yıl Sayıştay tarafından en ince ayrıntısına kadar denetlenmektedir.

3- Belediye her yıl denetime tabidir.

Her yıl Ocak ayında meclisten partilerin dağılımına göre seçilen beş meclis üyesi bir önceki yılın hesaplarını en ince ayrıntısına kadar denetleyip Mart ayında denetim raporunu meclise sunuyor. 2019, 2020, 2021 ve 2022 yıllarında bu komisyonlarda İYİ Partili Meclis Üyelerinden birer kişi de görev yapmıştır.

Velhasıl doğru bilgiyi doğru yerden öğrenmek çok zor değil. Basına konuşup algı oyunu yapana kadar İYİ Partili Meclis Üyelerinize sorsanız onlarda biraz daha alakadar olup işini ciddiyetle yaparsa daha doğru bilgi sahibi olacağınız kanaatindeyim. Bizim tüm AK Parti Belediyelerimizin kapıları her bir vatandaşımıza açık olduğu gibi sizlere de açıktır elbette. Kulaktan dolma bilgilerle yada fısıltı ve dedikodu ile değil gerçek anlamda bilgiyi doğru kaynaktan öğrenseniz bu duruma hiç düşmeyeceksiniz.

Anlaşılan kendi partinizin bu tarz algı ve dezenformasyonlar üzerinden prim kasma ihtiyacı var! Ben açıkçası bu algıların size hiçbir fayda sağlamayacağını söylemek isterim.

Gider ayak dediğiniz kişi şuan işinin başında Düzce'yi parsel parsel güzelleştirmek için yoğun çaba sarf etmektedir. Kimin gideceğine kimin kalacağına aziz milletimiz karar verir. En güzel örneğini Mayıs ayında yapılan genel seçimlerde gördüğünüzü düşünüyorum. 

2019 yılında Düzce'mizde Sayın Dr. Faruk Özlü ile yeni bir sayfa açılmış ve  birçok yeni yatırımlar yapılmıştır. Şehrimizin güzelleşmesi ve daha yaşanabilir bir kent olması adına alt yapıdan tutun, ulaşım, çevre, turizm ve tarihine kadar bir çok konuda ciddi yatırımlar yapılmıştır. Bunun yanında eğitimde tarihte görülmemiş yatırımlar tamamlanmıştır. Kısacası bizler Düzce ve Düzceliler için çalışıyor ve çalışmaya devam edeceğiz.

Sayın Yunus Özay Er, bizde projeler bitmez! AK Parti Kurulduğu günden bu yana tüm Türkiye'de olduğu gibi Düzce’mizde de AK Partili Belediyelerimizle bir çok eser, hizmet ve yatırıma imza attık, atmaya da devam edeceğiz.

Hiç ümidim yok ama bizimle eserde, hizmette, projede ve vizyonda yarışmanızı temenni ediyor, kısır ve kulaktan dolma bilgilerden uzak durmanızı tavsiye ediyorum. Yoksa biz eser, hizmet, proje ve vizyonda kendimizle yarışmayı sürdüreceğiz.”


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Sapla
    Sapla
    5.11.2023 13:22

    Fena saplamıs