Osman Altınışık, gümbür gümbür geliyor

Düzce Son Haber

Osman Altınışık, gümbür gümbür geliyor
15.12.2023 - 12:52
Kaynak: Haber Merkezi

 

AK Parti Kaynaşlı'da yeterli kritere sahip aday bulmakta zorlanırken, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Basın Müşaviri Osman Altınışık'ın ismi kulislerde dolaşmaya başladı.

Başarılı gazetecilik kariyerinin yanı sıra Ankara'da siyeset ve bürokraside güçlü bir çevreye sahip olan Altınışık'ın AK Parti'den kaynaşlı Belediye Başkan adayı gösterilebileceği belirtildi.

AK Parti kulislerinden yansıyan bilgilere göre, Kaynaşlı'da belediye başkan aday adayı olarak başvuran isimlerin AK Parti'nin belirlediği kriterleri tam olarak taşımadıkları, mevcut isimlerle seçime gidilmesi halinde 2019'un benzeri bir durumun yaşanabileceği endişesi duyuluyor.

Kaynaşlı'da AK Parti'nin seçim kazanabilmesi için toplumda karşılığı olan,  ilçede sevilen ve saygı duyulan bir ismi aday göstermesi gerekiyor.

Osman Altınışık'ın her bakımdan sözkonusu kriterlere uygun bir isim olduğunu belirten AK Parti kaynakları, "Kaynaşlı'da seçim almak istiyorsak en ideal aday Osman Altınışık'tır.  Düzce teşkilatının ve genel merkezin bu konuda hata yapmamasını bekliyoruz" şeklinde konuşuyorlar.

OSMAN ALTINIŞIK KİMDİR? 

1967 yılında Düzce’de dünyaya gelen Osman Altınışık, ilköğrenimini Kaynaşlı’da, lise öğrenimini Düzce Endüstri Meslek Lisesi Yapı Ressamlığı Bölümünde tamamladı. Anadolu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler bölümünden mezun olan Altınışık, lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamladı. Yüksek lisans eğitimini ‘Küreselleşen Medya ve Tekelleşme Sorunları’ konulu bitirme projesi ile Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümünde yaptı.

Tercüman Gazetesi, Türkiye Gazetesi, Foto Spor, İhlas Haber Ajansı, TV5 Televizyonu, Star Gazetesi, Sabah Gazetesi gibi kurumlarda muhabir, foto muhabiri, kameraman, editör, şef, haber müdürü, yazı işleri müdürü, genel yayın yönetmeni, yayın koordinatörü gibi görevlerde bulundu. İhlas Haber Ajansı Antalya kurucu bölge müdürlüğü ve Yazılı Haberler Müdürlüğü yaptı.

Sabah Gazetesi Ankara eki yayın yönetmenliği görevini 10 yıl sürdürdü. Mamak Belediye Başkanlığı Basın Müşavirliği yaptı. 2023 yılı Haziran ayından itibaren Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri görevini yürütmektedir.

Sürekli Basın Kartı sahibi olan Altınışık'ın, Haberin Seyir Defteri, B’aşka Vakit Kalmadı ve 246 Bir Kurtuluş Destanı isimli üç kitabı bulunuyor.

Osman Altınışık, evli ve 2 çocuk babasıdır.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.