Teröre karşı ortak bildiriye CHP ve DEM Parti imza atmadı! Milletvekili Öztürk’ten tokat gibi açıklama

Düzce Son Haber

Teröre karşı ortak bildiriye CHP ve DEM Parti imza atmadı! Milletvekili Öztürk’ten tokat gibi açıklama
24.12.2023 - 10:27
Kaynak: Haber Merkezi
1

 

TBMM'de AK Parti, MHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi, teröre karşı ortak bildiri imzaladı. Bildiride, "Terör ve şiddet hiçbir zaman hedefine ulaşamayacaktır" denildi. Bildiriye CHP ve terör destekçisi DEM parti grupları imza atmadı. AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, yaptığı açıklamayla duruma CHP ve DEM partiye tepki gösterdi.

Terör örgütü PKK mensuplarınca gerçekleştirilen hain saldırılarda 12 askerimiz şehit oldu.

4 partiden ortak bildiri

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda bütçe kanunu teklifi görüşmelerinin sürdüğü sırada AK Parti, MHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi'nin grup başkanvekillerinin imzasıyla terör saldırılarıyla ilgili ortak bildiri yayımlandı.

Bildiriyi CHP ve DEM Parti grupları imzalamadı.

"Terör ve şiddet hiçbir zaman hedefine ve amacına ulaşamayacaktır"

AK Parti Grup Başkanvekili Leyla Şahin Usta, MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül, İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu ve Saadet Partisi Grup Başkanvekili İsa Mesih Şahin, yerlerinden söz alarak bildiriyi okudu.

Bildiride şunlar kaydedildi: Bölücü terör örgütü PKK tarafından iki gündür gerçekleştirilen hain terör saldırıları neticesinde 12 vatan evladımızı kaybetmiş bulunmaktayız. Milletimizin başı sağ olsun. Bu menfur saldırılarda şehit düşen kahraman askerlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize sabır, yaralılarımıza acil şifa diliyoruz. Bizler TBMM'de bildiride imzası bulunan siyasi parti grupları olarak birlik ve bütünlüğümüze, huzur ve güvenliğimize yönelik bu saldırıları şiddetle kınıyoruz. Terör ve şiddet hiçbir zaman hedefine ve amacına ulaşamayacaktır. Aziz milletimizin teröre asla boyun eğmeyeceğini, Türkiye Cumhuriyeti'nin güvenliğine tehdit oluşturan tüm terör örgütleriyle tavizsiz bir şekilde mücadele edecek güç ve kudrete sahip olduğunu kararlılıkla ilan ediyoruz.”

Milletvekili Ercan Öztürk’ten CHP ve DEM partiye tepki

AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, bildiriye imza atmayan CHP ve DEM partiye tepki göstererek “İçimize Şehit ateşinin düştüğü 12 Vatan evladını kaybetmenin acısını Milletin Meclisi olarak ortak bir metinle paylaşalım , terörü lanetleyelim istedik ama , Kongresinde Selahattin Demirtaş'a Selam gönderen CHP ve iş birlikçisi HDP ortak bildiriye imza atmamıştır .  Her fırsatta Atatürk'ün partisiyim diyen CHP'nin geldiği son nokta son durum işte tam da budur. Bunu da tarihe not ediyor, sizi Aziz Milletimizin vicdanına bırakıyoruz” dedi.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Mustafa ergül
    Mustafa ergül
    24.12.2023 15:12

    Herşey akp nin isteği gibi olacak değil, kardeşim ali mahir başarır gerekli açıklamayı yapmış 2002yılında 2 şehit varken şimdi hergün 6 şehit lütfen yanlış ve yanlış haber yapma hiç yakışmıyor. Bunda bile siyasi rant peşinde birileri.