Cumhurbaşkanı Düzce adayını açıklayacak

Düzce Son Haber

Cumhurbaşkanı Düzce adayını açıklayacak
6.01.2024 - 21:38
Kaynak: Haber Merkezi

 

AK Parti aralarında Düzce’nin de olduğu 12'si büyükşehir olmak üzere 28 belediye başkan adayını açıklayacak. Düzce adayının mevcut Belediye Başkanı Faruk Özlü olduğu öğrenilirken, kendisine adaylığı tebliği edildi.

Milyonlarca vatandaş 31 Mart 2024 tarihinde belediye başkan adaylarını ve muhtarlarını seçmek üzere sandığa gidecek. Seçim öncesi tüm gözler belediye başkan adaylarına çevrildi.

AK Parti adaylarını açıklıyor

AK Parti, seçim hazırlıklarını hızlandırarak, il ve ilçelerin belediye başkan adaylarını belirlemek için yoğun bir istişare süreci yürütüyor. AK Parti’nin belediye başkan adaylarını tanıtacağı büyük etkinlik, yarın İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

28 il duyurulacak

Etkinlikte, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin 12 büyükşehir ve 16 ilin belediye başkan adaylarını kamuoyuna duyuracak.

Diğer iller Ankara'da açıklanacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geri kalan illeri ise 15 Ocak’taki programda duyuracak. Ayrıca, ilçe belediye başkan adayları ise 15 Ocak’tan sonra belli olacak.

Adaylıkları tebliğ edildi

AK Parti tarafından aday gösterilecek isimlerin dün itibariyle aranarak adaylıklarının tebliğ edildiği belirtildi.

Düzce adayı Faruk Özlü

AK Parti’nin Düzce adayının Faruk Özlü olduğu öğrenilirken, aday olduğu kendisine tebliğ edildi. Özlü Haliç Kongre Merkezi’nde tanıtım toplantısında boy gösterecek.

Açıklanacak 12 büyükşehir

- İstanbul

- Muğla

- Kocaeli

- Erzurum

- Eskişehir

- Balıkesir

- Bursa

- Aydın

- Samsun

- Mardin

- Denizli

- Ordu

Büyükşehirler dışındaki 16 il

- Artvin

- Bayburt

- Giresun

- Elazığ

- Edirne

- Düzce

- Bitlis

- Bingöl

- Çanakkale

- Çankırı

- Kastamonu

- Rize

- Sinop

- Tokat

- Yalova

- Isparta


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.