Özlü seçim çalışmalarını başlattı

Düzce Son Haber

Özlü seçim çalışmalarını başlattı
20.01.2024 - 12:27
Kaynak: Haber Merkezi

 

Düzce Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Faruk Özlü, 31 Mart Yerel seçimleri için startı verdi. AK Parti teşkilatı ile birlikte şehir merkezinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Özlü, yapılanları anlattı, vatandaşları dinledi.

31 Mart Yerel Seçimlerine kısa bir süre kala Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü ve AK Parti teşkilatı sahaya indi. Şehir merkezinden başlatılan seçim çalışmaları kapsamında Spor Sokak ve Gaziantep Caddesinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Özlü, daha sonra Millet Bahçesi’nde bulunan millet kıraathanesinde projeler hakkında vatandaşlara bilgiler verdi.

‘GÜNÜ KURTARAN DEĞİL GELECEĞİ PLANLAYAN YÖNETİM SERGİLEDİK2

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, günü kurtaran değil geleceği planlayan bir yönetim anlayışı içinde olduklarını dile getirerek “Belediyeler günümüzde adeta 'şehirlerin lokomotifi' işlevini ve misyonunu kazandı. Belediye Başkanları'nın vizyonu; şehirlerin geleceği açısından son derece önemli bir hal aldı. Günü kurtaran değil, geleceği planlayan, popülist olan değil çözüm odaklı çalışan başkanlar başarılarını görünür kılarlar. Geleceği planlamak ve tasarlamak, şehirlere en az 50 yıllık bir projeksiyonla bakabilmek, yarınların sorunlarını öngörebilmek ve değişimi yönetmek; çağdaş yerel yönetim zihniyetinin göstergeleri olmaya başladı. Biz de bu göstergelerin farkındayız; bütün faaliyetlerimizi, çalışmalarımızı ister teknik, ister sosyal içerikli olsunlar "proje esaslı" olarak tasarlıyoruz. "Proje esaslı" çalışma; "girdisi, çıktısı, takvimi, bütçesi belli olan çalışma" demektir. Elle tutulur, gözle görülür, insanlara fayda sağlayan iş ve eylemler demektir. Düzce'mizi yarınlara istikrarlı bir biçimde taşıyacak olan 100 projemizi işte bu inançla hazırladık. Türkiye Yüzyılı'na 100 Proje çalışmamızı tūm vatandaşlarımızın ve paydaşlarımızın dikkatine sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

’10 TEMEL İLKEYİ ESAS ALDIK’

Başkan Özlü, kendi döneminde 10 temel ilkeyi esas aldığını vurgulayarak “Belediyeciliğin olmazsa olmazları, Belediyeciliğin Esasları ve 10 temel ilkesi olarak gördüğümüz; insan, bütçe, imar, altyapı, çevre, ulaşım, kültür, kalkınma, teknoloji, kaliteyi tüm projelerimizin referans ve çıkış noktası olarak belirledik. Her bir ilkenin altını Düzce'mizin önümüzdeki 50 hatta 100 yıllık ihtiyacını karşılayacak projelerle doldurduk. Bugünü değil, geleceği planladık, geleceği tasarladık. Düzce'nin tüm potansiyelini; tüm hemşehrilerimiz ve elbette ülkemiz için harekete geçirme kararlılığımızdan geri adım atmadık. Şehrimizin belediyecilik hizmetleriyle, sanayisiyle, ticaretiyle, tanımıyla, turizmiyle gelecekte bugünden çok daha kalkınmış bir şehir olacağına yürekten inanıyoruz. Bu inancımız hiç eksilmedi, eksilmeyecek. Çünkü potansiyelimizi biliyoruz. Bu potansiyeli harekete geçirmek istiyor, bunun için yoğun çaba sarf ediyoruz” ifadelerini kullandı.

‘AKILLI YÖNETİM, AKILLA YÖNETİM’

Özlü, son olarak akıllı yönetim modelini seçtiklerini ifade ederek “Türkiye Yüzyılı'na 100 Proje çalışması; tamamlanan ve mutlak surette tamamlanacak olan projelerimizden oluşmaktadır. Çalışmamız; "Akıllı Yönetim, Akılla Yönetim" ilkemizin bir yansıması olmasının yanı sıra, bütünü itibariyle bir vizyon belgesidir. Geleceğe matuf ve Düzce örneğinde Türkiye'deki tüm belediyelere yol gösterici niteliktedir. Bu önemli vizyon belgesinin ve projelerimizin somutlaşmasında emeği ve katkısı olan tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Düzce'mizi Türkiye Yüzyılı'nın tüm gerekleriyle ihya ve inşa etmeye, şehrimizi her alanda kalkındırmaya devam edeceğiz. Düzce bizim evimiz” şeklinde konuştu.  


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.