Düzce’de bağımlılıkla mücadele topyekûn devam edecek! Muncurlu’ya 150 yataklı bağımlılık rehabilitasyon merkezi kuruluyor

Düzce Son Haber

13.03.2024 - 18:01
Kaynak: Haber Merkezi

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Muncurlu Ek Hastane binasına ilave olarak 150 yataklı bir hastane yapılarak burada bağımlı kişilerin rehabilitasyon edileceği bir merkez kurulacağını söyledi.

Düzce’de son dönemde Düzce Başsavcılığı, Düzce İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı’nın uyuşturucu ile mücadelesine bir destek de Düzce Belediyesi’nin hazırlığı proje ile Sağlık Bakanlığı’ndan geldi. Muncurlu’da ek hizmet binasına ilave 150 yataklı bir rehabilitasyon merkezi yapılacak. Bahar projesi adı altında yapılacak proje ile bağımlı kişiler burada hem tedavi görecek hemde rehabilite edilecekler.

Konuyla ilgili olarak bilgiler veren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Muncurlu’da ek hizmet binası var. Muncurulu’ya ek olarak Bahar projesi yaptık. Bahardan kastımız bağımlı hastalar için rehabilitasyon merkezi yapmak. 150 yataklı bahar projesini Muncurlu’ya eklemiş olacağız. Muncurlu’da da ilave 150 yataklı özellikle bağımlı hastalar ile ilgili bir rehabilitasyon hastanesi yapılacak” dedi.


Editör: D. Son Haber
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.