Cumayeri Belediyesi’nde damatlara maaş kıyağı!

Düzce Son Haber

Cumayeri Belediyesi’nde damatlara maaş kıyağı!
26.03.2024 - 11:29
Kaynak: Haber Merkezi

 

AK Parti Cumayeri Belediye Başkan Adayı Recep Tuna, yayınladığı videoda yaptığı açıklamalarda ciddi iddialarda bulundu. Tuna, Avukat ve muhasebeci damatların Cumayeri Belediyesi’nde maaşa bağlandığını ayrıca 3 avukatla çalışan Cumayeri Belediyesi’nin gereksiz harcama yaptığını iddia etti. Tuna, Cumayeri Belediye personelinin rahat olması gerektiğini vurgulayarak, kimsenin maaşı ile işi ile oynamayacaklarını sözünü verdi.

Cumayeri’nde AK Parti Belediye Başkan Adayı Recep Tuna’nın ortaya attığı iddia büyük ses getirdi.

Damat avukat ile birlikte 2 avukat maaşa başlanmış

Tuna, Cumayeri Belediyesi’nde Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu’nun damadını ve 2 ayrı avukatı maaşa bağladığını iddia ederek “Avukatlar meselesi var. Bunu açmak istiyorum. 10 bin nüfuslu belediyenin kaç tane avukat vardır biliyor musunuz? 3 tane. 1 tane avukat var, damat. İkincisi Düzce’den bir hukuk bürosu. Eğer damat yetersiz ise ikinci hukuk bürosu ile çalışılıyor. Eğer hukuk bürosu da yetersizse, onları bırakıp Ankara’daki hukuk bürosu ile çalışıyorlar. Neden 3 avukata birden maaş veriyorsunuz? Bu milletin parasına yazık değil mi? Cumayeri Belediyesi’nin 3 avukatla yapacak ne işi var? Biz geldiğimizde 1 avukatla çalıştık. Bizden önce de 1 avukatla çalışıldı. Neden korkuyorsunuz da bu kadar avukatla çalışıyorsunuz? Neyi usulüne uydurmaya çalışıyorsunuz” dedi.

YANDAN DAMAT MUHASEBECİYE 45 BİN MAAŞ

Yine Cumayeri Belediyesi şirketinin muhasebesini yürüten kişiye 45 bin lira maaş verildiğini iler süren Tuna “Birde muhasebeci var. Cumayeri Belediyesi şirketinin muhasebecisi. O da yandan damat. Aldığı maaş 45 bin lira. Cumayeri Belediyesi’nin bir şirket muhasebecisine 45 bin lira maaş verecek kadar parası mı var? Bu milletin parasına yazık değil mi? Herhalde sadece yandan damat olduğu için” ifadelerini kullandı.

PERSONEL RAHAT OLSUN

Cumayeri Belediyesi Personelinin rahat olması gerektiğine dikkat çeken Tuna, “Birde son günlerde şöyle bir günden oluşturuluyor. Personele karşı şu söyleniyor. Yarın Recep Tuna belediye başkanı olursa sizlerin maaşlarını düşürecek. Algı yaratıyorlar. Sebep ne? Onları zinde tutarak kendi peşlerinde koşturmaya çalışmak. Nasıl olabilir? Biz alın teri ile çalışan personeli maaşını düşürebilir miyiz? Vicdana sığar mı? Ahlaka sığar mı?  Asla böyle bir durum söz konusu değil. Belediye personeli rahat olacak. Maaşları düşmeyecek. Alın terinin karşılığı neyse hepsini sonuna kadar alacaklar. E kaldı ki sendika ile sözleşme yapılmış, Yapılan sözleşmeye aykırı davranmak mümkün mü? Davranılamaz, asla böyle bir durum söz konusu olamaz” dedi.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.