İYİ Parti İl Başkanı Er, Özlü’den övgü ile bahsetti

Düzce Son Haber

İYİ Parti İl Başkanı Er, Özlü’den övgü ile bahsetti
27.03.2024 - 16:51
Kaynak: Haber Merkezi

 

İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er, Belediye Başkanı Faruk Özlü ile ilgili beğendiği ve takdir ettiği konular olduğunu söyledi.

Er, Öncü TV'De katıldığı programda, “Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü nasıl bir belediye başkanı?” sorusuna verdiği yanıtta şunları söyledi:

“Başarılı olduğu yerler var. Benim beğendiğim takdir ettiğim konular var. Bir kere çok çalışkan bir adam, verimlilik konusunda söyleyemeyeceğim ama bütün zamanını Düzce’deki konuları vakfetmeye noktasında çok feda karca çalıştığını görüyorum. Ekip kurma noktasında sorunlar yaşadığını görüyorum. Organizasyonu doğru kurduğunu görüyorum yani şematik olarak doğru organizasyonel yapı kuruyor. Oraya koyduğu insanların sürekli hatalar yaptığını görüyorum. O zaman da verimsizliğe dönüştüğünü görüyorum. Benim kendisine söylediklerimden birisi dışarıdan destek almasıydı belli noktalarda bir şehirde belediye başkanı olmak demek, illa şehrin bir yerinde Düzceliler de çalışsın ısrarından uzak durmak gerekir. Ben söylemiştim ona dışarıdan profesyonelleri getir demiştik o dışarıdan bambaşka kişileri getirdi o ayrı nokta ben onu kastetmemiştim. Şu da başarısıdır ama siyasi olarak tartışılabilir. Belediyeyi siyasetten arındırmak gibi önemli bir başarıya imza attı bu kendisini siyasi olarak yıpratır bu riski de herkes kolay kolay alamaz. Onu aldı onu uyguladı son 1 seneye kadar siyaseti belediyenin içerisine sokmadı. Güçlü bir figür bakanlık geçmişi olduğu için güçlü bir figür olarak belediye başkanlığına başladığı dönemde özellikle son 2-3 senede siyasetin belediyeye girmesine engel oldu. Ama seçim süreci zor oyunu bozar. Bence en büyük başarılarından bir tanesi odur.”


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.