Özlü, basınla bir araya geldi net konuştu

Düzce Son Haber

Özlü, basınla bir araya geldi net konuştu
28.03.2024 - 23:05
Kaynak: Haber Merkezi

 

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Düzce’de gören yapan ulusal ve yerel basın temsilcileri ile bir araya geldi. Özlü, konuşmasında “Ben kavga dilini sevmiyorum. Bir seçim yaşacağız. Milletimiz en iyi kararı verecek. Ben tehditlere boyun eğmem, kavga etmem. 31 Mart günü milletimizin vereceği karara karşı saygımız sonsuz” dedi.

Düzce Belediye Bakanı Faruk Özlü, iftar programında Düzce’de görev yapan ulusal ve yerel basın temsilcileri ile bir araya geldi. İftara sonrası bir konuşma yapan Özlü, kavgacı siyasetten uzak durduğunu söyleyerek “Ben kavgacı değilim. Kavga dilini sevmiyorum. Sadece seçime gidiyoruz. Kavgaya yer olmadığını düşünüyorum. Ama tehditlerden de korkmuyorum. Algı operasyonları ile manipülasyonlarla beni tehdit edenlere doğru ve düzgün olmalarını tavsiye ediyorum” dedi.

SAVAŞA GİTMİYORUZ. MİLLETİMİZ KARARINI VERECEK

Özlü, 31 Mart günü seçmenlerin kararını sandıkta vereceğine dikkat çekerek “Savaşa gitmiyoruz, seçime gidiyoruz. Aziz milletimiz bir karar verecek. Aziz milletimizin verdiği karar hem muhalefeti hem iktidarı bağlayan bir karar olacak. 31 Mart yerel seçimlerinde sonra da hayat devam edecek. Hayat sadece 31 Mart seçimlerine kadar olan süreçte ibaret değil. Biz seçimlerden sonrada toplantılarda, cenazelerde, düğünlerde yan yana geleceğiz. Birbirimizin yüzüne bakacağız. Burası büyük bir şehir değil. Aslında baktığımız zaman bu şejilde bir çok insanın birbiri ile akrbalığı olduğunu görüyoruz. Burada kullandığımız dilin temiz bir dil olması lazım. Seçim bile olsa, kazanma, kaybetme durumu da olsa çok dikkatli olmamız gerekiyor. 7 Ocak’tan bu yana sahalardayız. Çok girmek istemem ama. Bir kısım arkadaşlar var. Bunlar gerçekten yalan söylüyorlar. Biz bunları araştırdığımız zamanda arkalarında çok ciddi, karışık işler olduğunu görüyoruz. Bir adam eline mikrofon alıyor. Mikrofon tutuyor. Sözüm ona yönlendirme yapıyor. Bankalarla sorunları var, alacaklılar var. Kirli insanların sözlerine kulak asmayın. Bu şehir tertemiz bir şehir. Bu şehirde çok güzel insanlar var. Dışarıdan gelip, bu şehri karıştırmak isteyen bir güruh var. Onlar gider, biz baş başa kalırız. Çok dikkat etmemiz gereken bir süreçten geçiyoruz. Şunun şurasında iki gün var. Bunun sonunda ölüm yok. Neticede bir seçim. Seçimi Ali alsa, Veli alsa ne olur. Siz bu yalancı ve sahtekarlara kulak asmayın. Bu şehri karıştırmak isteyenlere bu şehri yem etmeyin” dedi.

OY VERECEĞİNİZ ADAYA İYİ BAKIN

Özlü, vatandaşların oy verecekleri adayın bazı kriterlerine dikkat edilmesi gerektiğine dikkat çekerek “Bir kampanya süreci yaşadık. Ben bu kampanya sürecinde 3 konu üzerine gittim. Çok aday var. Neticede 31 Mart’ta bir oy kullanacağız. Bizim tercihimiz, Düzce’nin gelecek 5 yılını yönlendirecek olan bir tercih. Gelecek 5 yıl Düzce’nin boşa geçecek bir 5 yılı mı olsun, yoksa dolu dolu geçen bir 5 yılı mı olsun. Buna ne ben karar vereceğim ne basın karar verecek. Buna halkımız karar verecek. Oy vereceğiniz insanın siciline bakın, geçmişine bakın. Sicili temiz mi? Bozuk mu? Sağlam mı? Çürük mü? Oy vereceğiniz adayın bu özelliğine bakın. İsim vermiyorum. Oy vereceğiniz adayın, kadronun gücüne bakın. Gücü nedir? Ne yapabilir? Düzce’ye ne faydası var? Ahlakına bakın. Ahlakına bakın derken kastettiğim şudur. Bu insan seçilmesi halinde devletin parasını, belediyenin imkanlarını har vurup, harman savurur mu? Çalmadan, çırpmadan yerli yerinde harcar mı? Ben birini işaret etmiyorum. Benim kriterlerim bunlar. Gerçekten Düzce kazansın diyorsak doğru tercih yapmamız lazım. Kazanan Düzce olsun. İnsanlarımız bu 3 kritere bakarak karar versinler” ifadelerini kullandı.

YALAN SÖYLEYENLERE, DOĞRULARI SAKLAYANLARA KIZIYORUM

Özlü, 31 Mart günü seçmenlerin vereceği karara saygılı olduklarını ancak yalan söyleyenlere kızdığını dile getirerek “Milletimizin verdiği her karara saygılıyız. Ancak yalan söyleyenlere, doğruları saklayanlara çok kızıyorum. Şurada iki gün kaldı. Pazar günü milletimiz oyunu verecek. Bu saatlerde belli olacak. Ben milletimize güveniyorum, Düzcelilere güveniyorum. Düzceliler her zaman en doğru kararı verdi. Milletin kararı, milletin iradesi hepimizin saygı göstermesi gereken bir karardır. 31 Mart seçimlerinin Düzcemize hayırlı olmasını diliyorum. Ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.