Faruk Özlü 5 yıl daha Düzce’ye hizmet edecek

Düzce Son Haber

1.04.2024 - 00:14
Kaynak: Haber Merkezi

 

Merkez ilçesindeki yerel seçimlerde belediye başkanlığını resmi olmayan sonuçlara göre kazanan AK Parti adayı Faruk Özlü oldu. AK Parti 4 ilçe 1 beldede, MHP 3 ilçe 1 beldede ve CHP 1 ilçede üstünlük kurdu.

Düzce’de resmi olmayan sonuçlara göre Merkez ilçede AK Parti Faruk Özlü, Belediye başkanı oldu. Partililer ve vatandaşlar Özlü’nün seçilmesinin ardından Düzce Belediyesi Binası önünde kurulan Ramazan Etkinlik çadırında toplanarak kutlama yaptı. Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü yaptığı konuşmada , “Bugünden sonra biz Düzce’nin belediye başkanıyız. Bütün Düzcelilere hizmet etmek, Düzcelilerin isteğini yerine getirmek bizim görevimiz. Hiçbir zaman ayrımcılık yapmadık. Bundan sonrada ayrımcılık yapmayacağız. Bütün Düzce için çalışmak bizim görevimiz. Bunu kendimize bir görev olarak addediyoruz. Önümüzdeki 5 yıl için Düzce için 100 proje hazırladık. Bunların bir kısmına başladık. 100 projeyi önümüzdeki 5 yıl içende tamamlayacağız. Bu şehri Türkiye’nin en gelişmiş ilk 10 ili arasına sokmaktan asla vazgeçemeyeceğiz” dedi.

8 İLÇENİN 4’NDE AK PARTİ KAZANDI

8 ilçesi bulunan Düzce’de resmi olmayan sonuçlara göre AK Partili 4 aday seçimi önde tamamlarken, MHP 3 belediye başkanlığı kazandı. Kent merkezinde AK Partili Faruk Özlü, Yığılca ilçesinde Selami Savaş, Gümüşova’da Kenan Sübekçi, Çilimli’de Yılmaz Yıldız kazandı. MHP’li Muzaffer Coşkun Gölyaka’da, Mustafa Koloğlu Cumayeri’nde ve Eftal Altundal Kaynaşlı’da belediye başkanı oldu. CHP’li Fikret Albayrak Akçakoca Belediye Başkanı olurken, Boğaziçi Beldesi’nde AK Partili İbrahim Ercan, Beyköy Beldesi’nde ise MHP’li Fatih Ocak kesin olmayan sonuçlara göre seçimleri kazanan isimler oldular.

YRP ADAYI DAVUT GÜLOĞLU EN YÜKSEK İKİNCİ OYU ALAN İKİNCİ İSİM OLDU

Diğer yandan yerel seçimlerde Yeniden Refah Partisi Düzce Belediye Başkanı adayı olan ünlü türkücü Davut Güloğlu resmi olmayan sonuçlara göre en çok oyu alan ikinci isim oldu.

FARUK ÖZLÜ KİMDİR?

Faruk Özlü 19 Kasım 1962 tarihinde Ahmet Düzce'de doğdu. Düzce Lisesini bitirmesinin ardından Yıldız Teknik Üniversitesi'nden (YTÜ) Makine Mühendisi olarak mezun oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi'nde (İTÜ) Yüksek lisans ve Doktora yaptı. Ardından İspanya'da Proje Mühendislik, Harvard Üniversitesi'nde Üst Düzey Yönetici eğitimi aldı.

Kariyerine 1987 üniversite öğrenimini tamamladığı okulda Araştırma Görevlisi olarak başladı. 1990 yılında Savunma Sanayii Müsteşarlığı'nda Sözleşmeli Personel ve Mühendis olarak görevlendirildi. Aynı kurumda sonradan Uzman, Proje Müdürlüğü, Daire Başkanlığı, Müsteşar Yardımcılığı görevlerini üstlendi. Türkiye'nin ilk milli tasarımı ALTAY, ülkenin ilk insansız hava aracı ANKA ve üretilen ilk milli gemi MİLGEM projelerinin yürütülmesinde Müsteşar Yardımcısı olarak görev yaptı.Ayrıca Havadan Erken İhbar ve Kontrol Uçağı Airbus A400M Atlas, F-35 ve F-16 savaş uçakları projelerinde görev aldı.

Kariyeri boyunca birçok önemli ve büyük projede yer aldı. Birçok şirkette Yönetim Kurulu üyesi ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalıştı. 10 Şubat 2015 tarihinde siyasi kariyerine başlamak için Müsteşar Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Başkanlığından istifa etti.

2011 Türkiye genel seçimleri'nde Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Düzce milletvekili aday adayı olan fakat meclise giremeyen Faruk Özlü, hiçbir partinin iktidar olmak için gereken sandalye sayısına ulaşamadığı Haziran 2015 Türkiye genel seçimleri'nde AK Parti Düzce milletvekili olarak meclise girdi. Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri'nde tekrar AK Parti Düzce milletvekili olarak meclise girdi. Milli Savunma Komisyonu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Faruk Özlü, Ahmet Davutoğlu'nun 22 Mayıs 2016 tarihinde Başbakanlık görevinden istifa etmesinin ardından 2. Adalet ve Kalkınma Partisi Olağanüstü Kongresi'nde AK Parti Genel Başkanlığı görevine seçilen Binali Yıldırım tarafından 24 Mayıs 2016 tarihinde kurulan 65. Türkiye Hükûmeti'nde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı olarak görevlendirildi. 2019 Yerel seçimlerinde Düzce Belediye Başkanı olarak seçilen Özlü, ikinci dönem belediye başkanı olarak yeniden seçildi. Evli ve iki çocuk babası olan Özlü, İngilizce bilmektedir.  

 

 

  


Editör: D. Son Haber
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.