Düzce Yörex fuarına damga vurdu

DüzceSonHaber

Düzce Yörex fuarına damga vurdu
3.11.2023 - 12:13
Kaynak: Haber Merkezi

 

Düzce Belediyesi, bu yıl 2-5 Kasım tarihleri arasında Antalya'da düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX'de yerini aldı. Antalya ANFAŞ Fuar Merkezi'nde Türkiye'nin dört bir yanından şehir ve kurumların yöresel ürünleri ile yer aldığı fuarda iki ayrı stantta Düzce'nin coğrafi işaretli ürünleri ve yöresel özellikleri tanıtıldı.

Antalya Ticaret Borsası ev sahipliğinde, TOBB'un desteği ile bu yıl 12'ncisi düzenlenen YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı "Sizin Oraların Nesi Meşhur?" sloganı ile 2 Kasım'da ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. ANFAŞ Antalya Fuar Merkezi'nde açılışı yapılan fuara 81 ilden belediyeler, ticaret odaları, kadın girişimci kooperatifleri ve turizm şirketleri katıldı. Düzce Belediyesi'nin de iki farklı stantta yöresel ürünlerini tanıttığı fuarda ziyaretçiler Beltur standında tanıtılan Düzce'nin yöresel ürünlerine büyük ilgi gösterdi.

50 ÇEŞİT ÜRÜN ZİYARETÇİLERİN BEĞENİSİNE SUNULDU

Düzce Belediyesi stantında yer alan Beltur, bünyesinde satışa sunulan Düzce'nin yöresel lezzetlerini ziyaretçilere ikram etti. Türkiye'nin her yerinden insanların akın ettiği stantlarda ziyaretçiler Düzce standına hayran kalırken stant yetkilileri, Fındık Ezmesi'nden Közlenmiş Patlıcan Sosuna, Abhaz Acıkasından, Sebzeli Erişteye, Kekik Reçelinden Konuralp Pirincine kadar 50 çeşit ürünü fuarı gezenlere tanıttı. Düzce'nin coğrafi ürünlerinden satın almak isteyen misafirler Beltur standında özel paketlenen ürünlerden satın aldı.

DÜZCE STANTI ZİYARETÇİ AKININA UĞRADI

Yöresel ürünlerin ziyaretçilerden büyük ilgi ve beğeni aldığı fuara Düzce Valisi Selçuk Aslan, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, ilçe ve belde belediye başkanları, Düzce TSO Başkanı Erdoğan Bıyık, TSO Meclis Başkanı Tanju Özcan ile davetliler de katıldı. Vali Aslan, fuara katılan tüm kurumlara teşekkür ederek Düzce Belediyesi Beltur standında ekiplerle fotoğraf çektirdi.

FEDAİ ŞEF ZİYARETÇİLERE İMZALI KİTAP HEDİYE ETTİ

Düzce Belediyesi bünyesinde hazırlanan Düzce Yemekleri Kitabı'nın da ziyaretçilere armağan edildiği fuarda Beltur Mutfakları Genel Koordinatörü Fedai Şef kendisinin de katkıda bulunduğu Düzce Yemekleri Kitabını imzaladı.

YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı 5 Kasım Pazar Günü saat 18:00'e kadar ANFAŞ Antalya Fuar Merkezi'nde ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.

 

 


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.