Fındıkta verim ve kalitenin arttırılması hedefleniyor

DüzceSonHaber

Fındıkta verim ve kalitenin arttırılması hedefleniyor
4.12.2023 - 18:28
Güncelleme 4.12.2023 - 18:28
Kaynak: Haber Merkezi

 

Düzce ilinde fındıkta verim ve kaliteyi arttırmak amacıyla TBMM Fındık Çalışma Grubu üyesi Ak Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk başkanlığında Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Sürdürülebilir tarım teknikleri uygulanarak bölgenin kalkınmasını desteklemek, fındık tarımında yeni ve modern tekniklerin arazide uygulanabilirliği konularının değerlendirildiği toplantıya TBMM Fındık Çalışma Grubu üyesi Ak Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, İl Müdürü Esra Uzun, Düzce Üniversitesi Orman fakültesi (DÜFAM Başkanı) Doç.Dr. Öğretim Üyesi Şemsettin Kulaç, Düzce Ziraat Odası Başkanı Ramazan ÖZTÜRK ve teknik personel katıldı.

Toplantıda fındık tarımında yetiştiricilik sorunları, üreticilerin yapmış olduğu yanlış uygulamalar ve bölgede yapılacak olan fındık yenileme ve rehabilitasyon çalışmaları ile üreticilerin makinalı tarıma geçişi noktasında yeni uygulamalar değerlendirilerek fındıkta yol haritası belirlendi.

Yapılan değerlendirme toplantısında Düzce'de fındıkta budama ve gübreleme gibi kültürel işlemler konusunda bilgili Özcan Baylan ve fındık üreticisi Muhammet Gündüz katılım sağlayarak arazideki tecrübelerini paylaştı.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.