Akçakoca’ya üvey evlat muamelesi

DüzceSonHaber

Akçakoca’ya üvey evlat muamelesi
4.01.2022 - 10:22
Haber Merkezi

 Akçakoca- Düzce arası sefer yapan özel halk otobüslerinin güzergahı değiştirilince olan vatandaşa oldu. Otobüs ve minibüslerin Düzce'ye getirdikleri ve Çoban kavşağında bıraktıkları yolcular, hastaneye ya da şehir merkezine gelmek konusunda mağduriyet yaşıyor.

Çilimli, Gölyaka, Cumayeri, Gümüşova ilçelerinden Düzce’ye gelen toplu taşıma araçları şehir merkezine elini kolunu sallaya girerken Akçakoca minibüslerinin şehir merkezine girişi engelleniyor. Akçakocalı minibüsçüler adına konuşan Barış Öztürk, ayrımcı uygulanmanın son bulmasını istiyor.

Düzce İl Trafik Komisyonu tarafından alınan kararla, Akçakoca- Düzce arası sefer yapan özel halk otobüslerinin güzergahı değiştirilince olan vatandaşa oldu. Akçakoca Düzce arasında toplu taşıma hizmeti veren 6 ortaklı midibüsçüler birliği başkanı Barış Öztürk sorunun ortadan kaldırılmasını istedi. 6 ortaklı Minibüsçüler Birliği Başkanı Barış Öztürk , Düzce Valiliği tarafından alındığı iddia edilen bu karar nedeniyle, Akçakoca halkının mağdur edildiği minibüsçülerin ise  haksızlığa uğratıldığını ileri sürdü.

VALİ BEY İLE GÖRÜŞTÜK ANCAK HALA SONUÇ ALAMADIK

Öztürk konuşmasında : “ Vali Bey’den randevu aldık, konuyu anlattık, Vali Bey’de İl Emniyet Müdürünü arayarak bu işi çözmelerini istedi. Bu karar 2019 yılında İl Trafik Komisyonunda alınmış. Ama bu zamana kadar uygulanmayan karar Yeşil Boğaziçi diye tabir edilen araçları kısıtlamak için bizi de kısıtladılar. Yani 2019’da alınan karar bugün uygulanmaya başladı.

CENGİZ BEY TRAFİK SIKIŞIKLIĞINI BAHANE ETTİ

Biz de Vali Bey ile görüştükten sonra süreci takip ettik. Geçtiğimiz ekim ayında il trafik komisyonu gündemine alınmamış bile, biz de bunun üzerine belediye başkan yardımcısı Cengiz beyi aradık. “ Kurallar gereği D-4’lü arabalar şehir içine giremez, çevre kirliliği yapıyor, trafik sıkışıklığı yapıyor” dendi.

YAŞLISI GENCİ ÇOBANDA ŞEHİR İÇİNE YÜRÜYEREK GİDİYOR

Bizim normalde, kullandığımız güzergah Akçakoca’dan Çoban’a Çoban’dan Öztürkler Kavşağına oradan AVM, arkadan Ela Bahriye Bulvarından terminale gidiyorduk. Bize şu anda çizilen güzergah Akçakoca Çoban, Kervan Kavşağı oradan terminal şeklinde. Bu da vatandaşlarımızı hayli mağdur ediyor. Niye, hastaneye, şehir içine, sanayiye gidecek olan herkes ya Çoban’dan yürüyecek, ya da terminalde inip tekrar dolmuşa binecek. Cengiz Bey'le çözemedik bu durumu, vatandaş da çok mağdur.

4 İLÇE ŞEHİR MERKEZİNE GİRİYOR

 Çalıştığımız güzergâh Akçakoca minibüslerine kapatılırken aynı güzergâhı kullanan Çilimli, Gölyaka, Cumayeri, Gümüşova merkez ve köy minibüsleri her hangi bir kısıtlanma uygulanmadığını Akçakoca halkına ve minibüsçülerine uygulanan bu ayrımcı uygulamanın son bulması istendi.

 

 


Editör: A. Gölge