Milletin Vekili!

  • 16.09.2023 10:01

Ah memleket canım memleket… Uğruna ne savaşlar verildi, ne canlar feda oldu, her karışı şehit kanıtla sulanmış kutsal memleket…Yüzyıllar boyunca oynanan tüm oyunlara hep bir kahraman çıkarıp tüm oyunları bozan kahraman memleket. Kimine Fatih Sultan Mehmet dendi, kimine Muhteşem Süleyman, hasta adam denirken bile insanüstü deha Abdülhamit Hanın vardı, sonra bir Mustafa Kemal yetiştirdin Türk ulusunun yeniden dirilişinin sembolü dünyaya biz bitti demeden bitmezin vücut bulmuş hali. Hepsi zamanının dehalarıydı ve hepsi gerçekten tek dertleri vatan millet olan gerçek serdengeçtiydi. Peki şimdi bize ne oldu? Ne oldu da imkansızlıkların içinde imkan yaratan o adamların neslinden gelip bu kadar korkak olduk? Ne oldu da Gazi meclisine seçilip gitme şerefine nail olduktan sonra o abayı taşıyamaz olduk? 15 Temmuz size ders olmadı mı efendiler? Türk halkı vatan millet söz konusuysa gözünü kırpmadan canını verir ve Türk halkı kimin arkasında durursa o kazanır o zaman bu korkaklık neden? Eğer savaşamayacak kadar yorgun ve korkaksan çekileceksin efendi! Çekileceksin ve o abayı layıkıyla taşıyacak uğrunda gerekirse gözünü kırpmadan ölüme gidecek Türk ulusunu layıkıyla temsil edecek insana bırakacaksın. 

Aç bak bir Muhsin başkana bak hayatı boyunca hak nerdeyse orda durmamış mı ya vali Recep Yazıcıoğlu bunların hayatlarına bir bak, işte bunlar o abayı layıkıyla taşıyıp sonunda şahadet mertebesine eren Türk ulusunun yetiştirdiği binlerce serdengeçtiden biri. Allah’ın sana nasip ettiği nimeti aynı zamanda ateşten gömleği layıkıyla taşı, tarih boyunca bunlar gibi minnetle anılacak bir isim işler bırak ardında. Yoksa hadi 10-15-20 yıl daha yaşa beceriksiz olarak adını yazdırırsan ne yazık sana…

Sana önce şu anda taşıdığın sıfatın anlamını söyliyeyim çok basit Google a yaz ilk çıkan;

1) halk tarafından genel oyla yasama meclisine seçilen temsilci, parlamento üyesi, parlamenter.

2) Türkiye’de yasalar uyarınca, ulusu temsil etmek üzere, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne seçilmiş, yasama dokunulmazlığı bulunan kimse.

Sen busun şu anda efendi!  seni oraya kahraman Türk milleti gönderdi duruşun da ona göre olsun. Sor! herşeyi sor! Korkma onlar da açıklasınlar eğer açıklama sana yeterli gelir ve milletin ülkenin menfaatine diye düşünürsen ben muhalefetim deme kanının son damlasına kadar arkasında dur, he açıklama sana yetmedi yanlış mı var o zaman dikil düzelttir! Siyasette muhalefet budur yoksa iyi olana da laf etmek ahmaklıktan başka bişey değildir. Şimdi seni sevenler bana kesin karşıt görüşten o yüzden bu kadar zehir zemberek saldırdı diyecekler, evet benim de bir görüşüm var, inandıklarım ve kafam gitse bozmayacağım bir duruşum var benim bu yaşımda verdiğim savaşı kimelere kimlere meydan okuduğumu bilsen ki ben tektim arkamda halk da yoktu ama Allah vardı, imanım vardı, uğrunda öleceğim değerlerim vardı beni ben yapan. Fakat şu an kendi düşünce ve irademi bir köşeye bırakıp sadece Mustafa Kemalin ‘gençler vatanın ümidi ve geleceği size, genç nesillerin anlayış ve enerjisine bağlanmıştır’ sözüne istinaden Atamın omuzlarıma yüklediği bu sorumluluğa istinaden yazıyorum. Bu sorumluluk bana sana kim olduğunu taşıdığın abanın ne anlam ifade ettiğini hatırlatma gereği duydurdu.

Korkma! eğer Hak için Hak yolunda konuşursan önce Allah seni korur, Allah’ın koruduğuna da kulun gücü yetmez!

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.