Neden Murat Aydın?

  • 22.02.2024 09:58

 

Bir süredir ülkece tek gündemimiz seçimler, hepimiz 31 Marttan sonra nasıl bir sabaha uyanıcağız diye bekliyoruz. Ve sonunda uzun çalışmalar ve kamuoyu yoklaması sonucunda listeler açıklandı. Ya da biz öyle yapıldığını zannediyorduk zira listelere bakınca ben ve benim gibi Murat Aydın’la bir kez bile olsa yolu kesişmiş insanlar hayatının şokunu yaşadı. Tam 4 kez baktım gerçekten mi? Gerçekten Ak Parti bu asri hatayı yaptı mı diye?…

Şimdi gelelim neden hata olduğuna; Murat Aydın, kendi bildiğim dönem olarak söylüyorum öncesini bilmiyorum, Sayın Bakan’ın Belediye Başkanlığı görevi boyunca hep yanında olup yaptıkları, tavırları, insani ve ahlaki yapısı, Düzce kalıplaşmış ve sadece belli bir kesime hitap eden ve yönetimde yer alan güruh yerine yerine tüm herkese hitap edebilen, haksızlıklar karşısında dilde İslamı yaşıyanlar gibi sessiz kalmak yerine hep sesini çıkaran hiçbir koşulda dilsiz şeytanlığı kabul etmeyen, yeri geldiğinde makam mertebe için küçülmeyip yumruğunu masaya vurabilen ve bu özellikleri sayesinde gerçekten Ak Parti’nin ve Düzce’deki İl Meclis’inin yüz akıydı. Her daim olabilecekleri açıkça konuşması herkeste güven oluşturuyordu, tamam hallederiz diyip sallamıyor yapılabilecekleri ve yapılamayacakları açıkça söylüyordu.

Kendisiyle yollarımız Belediye’de hizmet sektöründe faaliyet gösteren bir işle ilgili mağduriyeti görüşmeye gittiğimizde kesişmişti. Öyle ki o zamana kadar birçok kapı çalınmış herkes tamam hallederiz diyip ötelenmişti, ve bu alanda faaliyet gösteren herkes isyan halindeydi. Ama O, o gün tüm sorunları net bir şekilde Sayın Bakanımıza iletti ve o dönemdeki sıkıntıların giderilmesinde aracı oldu. Onun o ılımlı, iş bitirici tavrı olmasaydı belki gerginliklere yaşayacaktık ve bu herkese zarar verecekti ki nitekim kendisi bizim faaliyet gösterdiğimiz alandan başka bir yere çekilince yine zora girdik. Ve o zaman işte Murat Aydın farkını hep birlikte anladık. Peki Murat Aydın’ın sihirli değneği mi vardı? Hayır tabiki, bu adamı diğer birçok kişiden farklı yapan yukarda saydığım özelliklerin dışında sizi bizden ya da değil diye başkalaştırmıyordu, herkese karşı tutumu aynıydı ve bu insana güven veriyordu.

Bunun dışında Murat Aydın’ın Aziziye Mahallesi temsilcisi olduğunu biliyorum ki sekizbin nüfuslu bir mahalleden bahsediyoruz, bu kadar çekişmeli bir dönemde bunun önemi göz ardı edilemeyecek kadar büyük.

İşin özü ben ve çevremdeki herkes büyük bir üzüntü yaşadık böyle değerli bir insanın liste dışı bırakılmasından. Umarım Ak Parti’deki karar mercileri de bir an önce bu hatayı görüp başkalaştırılan diğer insanlara ve tüm herkese hitap eden partinin yüz aklarından Murat Aydın’a hak ettiğini tekrar iade ederler.

Sevgili Murat Aydın, ben kendi adıma görev süresi boyunca bizim belediyemiz hissini yaşattığınız için, insanları açıklık kapalılık, giyim tarzı, yaşam tarzı ya da eğitim durumu gözetmeksizin yanına gelen herkesi aynı sıcaklıkla karşılayıp sorun çözme odaklı olduğunuz için, her daim pozitif yaklaşarak gelen herkesin ordan rahatlamış olarak çıkmasını sağladığınız için, sıradışı vizyonuz, tarzınız ve güleryüzünüz için çok çok teşekkür ederim. İyi ki Belediye Meclisi’nden Murat Aydın geçmiş ve iyi ki bizler sizi tanımışız…

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.