Sığınmacı severler kına yaksın

DüzceSonHaber

Sığınmacı severler kına yaksın
3.01.2022 - 17:02
Haber Merkezi

Yabancı uyruklulara yönelik 100 bin TL'lik nikah ve dolar kuru üzerinden su fiyatlandırması kararı mahkemeye takılan Başkan Tanju Özcan, “Bu yabancı sevenler, göçmen sevenler kına yaksın” dedi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP ve İYİ Parti Düzce il başkanlıklarını ziyaret etti.

CHP Bolu Merkez İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu ve İYİ Parti Bolu İl Başkanı Ahmet Örnekbaş’ın da eşlik ettiği ziyarette Başkan Özcan, gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Bolu Belediye Meclisi'nin aldığı yabancı uyruklulara yönelik 100 bin TL'lik nikah ve dolar kuru üzerinden su fiyatlandırması kararına Bolu Bölge İdare Mahkemesi tarafından yürütmeyi durdurma kararı verilmesine tepki gösteren Özcan, her geçen gün sığınmacı sayısının arttığını belirtti.

“SIĞINMACI SEVERLER KINA YAKSIN”

Özcan, “Öncelikle sığınmacı severler kına yaksın. Bu yabancı sevenler, göçmen sevenler kına yaksın. Bolu İdare Mahkemesi tarafından aldığımız kararın yürütmesi durduruldu. Biz bu kararları ‘artık bu misafirlik fazla uzadı, sığınmacılar geldikleri gibi ülkelerine geri gönderilmelidir’ düşüncesiyle aldık.

"SAYI 10 MİLYONA GELMİŞ"

Biz bir çoban ateşi yaktık aslında. Her geçen gün sığınmacı sayısı artıyor. Tamam, biz misafirperver bir milletiz ama misafirlik 3 gün, 3 ay, 3 yıl olur. Sayı her geçen gün artıyor. 2013’te ben milletvekiliyken uyardığımda sayı 1,5 milyonmuş. Şimdi gelmiş sayı 10 milyona.

“BİR GÖÇMEN ÇÖPLÜĞÜNE DÖNÜŞTÜRÜYORLAR”

Maalesef bir göçmen çöplüğüne dönüştürüyorlar. Önce kendi aralarında birbirlerine girecekler sonra bizim çoluğumuza çocuğumuza musallat olacaklar. Benim derdim bu. Ben şundan rahatsızım. Sokakta kadınımız yürüyemiyor. Jöleli yabancı uyruklunun bakışından dolayı sokakta huzur içinde yürüyemiyor.

 

"BUNLARLA PAYLAŞACAĞIMIZ EKMEĞİMİZ KALMADI"

Benim çocuklarım sokakta acaba sığınmacıların çocuklarından dayak yer miyim korkusuyla top oynayamıyor. Benim mücadelem bitmedi. Ben diyorum ki ‘Geldikleri gibi gidecekler’. Göçmen olsun, sığınmacı olsun, bunlara bakacak gücümüz kalmadı. Bunlarla paylaşacağımız ekmeğimiz kalmadı.” dedi.

“HER GÜN NAMUSUMUZ İĞFAL EDİLİYOR”

Tanju Özcan, “Yargı ile ilgili süreç devam ediyor. Yürütmeyi durdurma kararı bizi bağlıyor. Biz elbette itirazımızı yapacağız çünkü biz haklı olduğumuzu düşünüyoruz. Bu sadece Bolu'nun meselesi değil, Türkiye'nin meselesi. Hudut namustur. Her gün namusumuz iğfal ediliyor. Şunu da söylemeden geçmeyeyim.

"MUHALEFETİN SOMUT ÇÖZÜM ÖNERİSİ YOK"

Muhalefetin de bu konuda somut bir çözüm önerisi yok. Ben bunun mücadelesini yapıyorum. Gelecekte torunlarımızın gözünün içine bakarken gözlerimi kaçırmak istemiyorum ama mahkeme yürütmeyi durdurdu diye sevinenler, halay çekenler varsa ben bu işten vazgeçmedim.

"BEN YOLUMDAN DÖNMEM"

Başka şekilde başka yollarla bu mücadeleye aynen devam edeceğim. Ne hükümetin soruşturmaları ne başkalarının disiplin tehditleri beni çıktığım yoldan geri döndüremeyecek. Dönen dönsün bu konuda yolundan, ben dönmem.” diye konuştu.


Editör: A. Gölge

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.