CHP İl Başkanı Olimpiyat Kavşağı'nı bıraktı müteahhitleri savunmaya geçti

DüzceSonHaber

CHP İl Başkanı Olimpiyat Kavşağı'nı bıraktı müteahhitleri savunmaya geçti
8.12.2021 - 15:54
Haber Merkezi

Düzce Belediye Meclisi'nin tartışmalı toplantısında CHP'li meclis üyelerine söz verilmemesi CHP İl Başkanı Semih Cemşit'i etkilemedi. CHP'liler Olimpiyat Kavşağı ve tartışmalı meclis toplantısıyla ilgili açıklama beklerken, Cemşit inşaat sektörünün sorunlarını dile getirerek Müteahhit savunuculuğuna geçti. 

Düzce Belediye Meclisi'nin geçtiğimiz gün yapılan toplantısında Olimpiyat Kavşağı ile ilgili olarak AK Parti, CHP ve İYİ Partili üyeler tarafından önerge verilerek konunun Düzce Belediye Meclisi'ne gelmesi istendi. Ancak AK Partili üyelerin oylarıyla önergenin gündeme gelmesi ret edildi. 

AK Parti Meclis Üyesi Hasan Günden, teklifin ret edilme sebeplerini açıkladı. Bunun üzerine CHP ve İYİ Partili üyeler de söz istedi. Söz verilmemesi üzerine mecliste gergin anlar yaşandı. 

Bunun üzerine CHP'li ve İYİ Partili üyelere söz verilmemesinin ardından toplantıda bulunan ve olayları yakından izleyen CHP İl Başkanı Semih Cemşit'in tavrı merak edildi. Olimpiyat Kavşağı ve söz verilmemesi konusunda açıklama beklenen İl Başkanı tam tersine konuya Fransız kalmayı ve Müteahhitlerin haklarını aramaya devam etti. 

Meclis toplantısı ertesinde yapılan açıklamada inşaat sektöründe maliyetlerin arttığı ve inşaatların durma noktasına geldiğine vurgu yapıldı. 


Editör: A. Gölge