Talih Özcan ve Özcan Dağıstanlı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte kaybetti

DüzceSonHaber

Talih Özcan ve Özcan Dağıstanlı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte kaybetti
5.11.2023 - 12:50
Haber Merkezi
1

 

Cumhuriyet Halk Partisi'nin yeni genel başkanı Özgür Özel oldu. Bu seçimi kaybeden yalnızca Kemal Kılıçdaroğlu olmazken, Düzce’de de Kılıçdaroğlu’na destek verdiğini açıklayan CHP Milletvekili Talih Özcan ve İl Başkanı Özcan Dağıstanlı da seçimin kaybedenleri arasında yer aldı.

CHP’de Kemal Kılıçdaroğlu dönemi sona ererken, tarihi kurultay “Özgür Özel” dedi. CHP’nin 8. Genel Başkanı olan Özgür Özel ikinci turda 812 oy alırken, Kılıçdaroğlu ise 536 oyda kaldı.

Yenilgilerinin arasına bir yenisini daha ekleyen Kılıçdaroğlu’na destek veren isimler de kurultay gecesinin kaybedeni oldu.

Kılıçdaroğlu’nun kaybetmesi ile birlikte CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan ve İl Başkanı Özcan Dağıstanlı da seçimi kaybedenlerin arasında yer aldı.

CHP Milletvekili Talih Özcan kurultay öncesi Haziran ayında yaptığı açıklamada  “Kemal beyin büyük başarıları vardır. Ben seçim sürecinin çok başarılı geçtiğine inanıyorum. Eşit şartlarda seçim olmadı. Enstrümanlar farklıydı. Yani biz bu şartlarda kim olursa olsun yarışta zorlanır diye düşünüyorduk. Kemal bey bizim genel başkanımızdır. Her aşamada ben kendisinin yanındayım ve destekliyorum. Bu ülkenin sorunlarını çok iyi biliyor. Gündemi çok iyi takip ediyor ve ülkesini seven, vatanını seven, milletini seven bir genel başkandır. Onun yanında olacağız. Bir partinin genel başkanının nasıl gideceği konusunda ahde vefa diye bir şey vardır. Vefayı da bilmek lazım, yani ben bunlara çok değer veriyorum. Bir insanı bir dakika içinde (sen git bu partiye yaramıyorsun) demek geleneklere aykırıdır. Ahlaka aykırıdır. Genel başkanımızı destekliyoruz. Bir değişim olacaksa da yine parti içindeki kadrolardan bu olacaktır. Bu kadrolar da bizleriz. Hep beraber buna karar vereceğiz. Geleceği de böyle okumak lazım” demişti.

Milletvekili Özcan’ın desteklediği İl Başkanı Özcan Dağıstanlı da kurultay öncesi Kılıçdaroğlu’nu destekleyen il başkanları içinde yer aldı.

Ancak Özgür Özel’in seçilmesi ile kaybedenler arasında yer alan Milletvekili Talih Özcan’ın ve İl Başkanı Özcan Dağıstanlı’nın CHP Genel Merkezi’nde ellerinin zayıflayacağı, özellikle 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde de aday belirleme konusunda etkin olamayacakları konuşuluyor.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Emsale
    Emsale
    5.11.2023 16:32

    Tezcan bey bi haber yaparken öncelikle gazeteci olarak doğru ve dürüstçe tarafsızlık ilkeleri doğrultusunda haber yapmanızın önemini size hatırlatırken işinizi size öğretmek benim açımdan üzücü. Keşke kurultay delegeleri ile görüşüp bu haberi öyle yapsaydiniz.Sonucta bu delegeler oy kullanmış olup bu oy onlara emanet edilmiş iradedir .Burda Özcan Bey'in bile kaybettiği açıklaması anlamsız bir açıklama olmuş ki demokratik bir seçimin kaybedeni olmaz,olsa olsa kazananı olur.