CHP’den Semih Cemşit’e yeşil ışık

Düzce Son Haber

CHP’den Semih Cemşit’e yeşil ışık
6.01.2024 - 22:28
Kaynak: Haber Merkezi

 

CHP’de Düzce Belediye Başkan adayı belirleme süreci devam ederken, kulislerde konuşulan ve gündeme bomba gibi düşen en önemli konulardan birisi de CHP’nin Düzce’ye 1 milletvekili kazandırmasında önemli rol oynayan ve kendi döneminde teşkilat olarak Düzce’de ilki gerçekleştiren Semih Cemşit’in Düzce Belediye Başkan Adayı olabileceği yönünde oldu.

Peki neden bu kadar güçlü bir iddia oraya atıldı?

Düzce’ye tepeden inme, ithal aynı zamanda ara ki bul bulabilirsen milletvekili Talih Özcan, CHP kurultayı öncesinde hemde çok öncesinde CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e yenilen Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklediğini duyurmuştu.

Tabi Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendi delegeleri ile kurultaya gitmesine kesin kazanacağı gözü ile bakan siyaset acemisi ara ki bul bulabilirsen milletvekili Talih Özcan yanlış hamle yapınca CHP Genel Merkezi’nde de karizması çizim, çizim çizildi.

Buna karşın Semih Cemşit, hem büyük kurultay öncesinde hem devamında hemde büyük kurultay sırasında değişimden yana olduğunu her platformda söyledi.

Bu durum karşısında da Semih Cemşit’in, CHP Genel Başkanı Özgür Özel, özelinde karizması arttı ve tabiki kendisini destekleyen Cemşit’e sıcak bakmaya başladı.

Birisi bana dedi ki ‘Talih bey milletvekili oldu da bizim vekilimiz olamadı’. Bunu diyen de harbi CHP’li bir isimdi.

Demek ki Düzce teşkilatında da ara ki bul bulabilirsen milletvekili Talih Özcan’ın pek sözü geçmemeye başladı.

Hadi diyelim ki bunlar sadece hayal ürünü. Değil de. Öyle varsayalım.

Bildiğiniz gibi ara ki bul bulabilirsen milletvekili Talih Özcan, Düzce’nin ağabeyi olacağım diye partisini unutarak ağabeysiz bıraktı. Teşkilatın fikirlerini görmezden gelerek Sarıyer’deki gazeteci ve vatandaşların çok sevdiği Rıdvan Bilgin’i Düzce’ye getirerek önce seçim döneminde kendisine danışman ardından ise Belediye Başkan aday adayı yaptı.

Aday olabilir mi? Hiç sanmıyorum!!!

Aday olsa kazanabilir mi? Yine hiç sanmıyorum.

Partisine 1 milletvekili kazandıran, teşkilatını arı gibi çalıştıran ve İYİ Parti ile omuz omuza iyi bir çalışma yürüten Semih Cemşit varken başka bir ismin aday gösterilmesi bana biraz uzak geliyor.

Hadi Semih Cemşit aday adayı dahi olmadı.

Bu kez partinin eski kurtları devreye giriyor. CHP’ye uzun yıllar hizmet eden, para ve zaman harcayan, en kritik dönemlerde CHP’nin arkasında duran eski kurtlar Operatör Doktor Sedat Çelik’i istiyorlar. Bunun içinde CHP Genel Merkezi’ne ciddi baskı yapıyorlar. Bunu hem kendi kanallarından hemde CHP’de ciddi söz sahibi isimlerden birisi olan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan aracılığı ile yapıyorlar.

Şahsi fikrim öncelikle Semih Cemşit isminin CHP Genel Merkezinde ciddi ciddi konuşulmasıyla Cemşit’in aday yapılmasıdır. CHP’nin ve Genel Başkan Özgür Özel’in, Cemşit’e bir vefa borcu olduğunu düşünüyorum.

Cemşit kendisine görev verilirse her koşulda bu görevi kabul ederek elini taşın altına koyacak bir isimdir.

Hadi aday adayı olmadı diye Semih Cemşit’in adı açıklanmadı diyelim. Hemen ardından Operatör Doktor Sedat Çelikel ismi açıklanmalıdır.

Sedat hoca yıllardır Düzce’de ve dokunmadığı Düzceli kalmadı. Hem tedavi etti hem sohbet etti. Hemen hemen her Düzceli Sedat Hoca’nın muayenesine bir kez girmiştir. Daha sempatik ve naif bir kişiliğe sahip bir isim.

Sedat Hoca olmazsa Alim Ozan abimi var. Ciddi bir sivil toplum yapılanması ve her sivil toplum yapılanması ile yakından görüşüyor. Yine Düzce’nin göbeğinde sık sık göreceğiniz bir isim. Mesela geçtiğimiz akşam Aziziye Mahallesi’nde motosikleti ile kaza yapan birisine yardım ediyordu. Her an her yerde görülebilir.

Bunların hiç biri olmazsa geriye Sarıyerli gazetecilerin çok sevdiği, Sarıyer halkının kendinden gördüğü Rıdvan Bilgin kalıyor. Teşkilatta biliyor. Bilgin burada seçim kazanamaz. Önce en önemli kozlarını oynayacaklar. Ama Bilgin’in işi zor. Ara ki bul bulabilirsen milletvekili Talih Özcan’ın desteklediği bir isim Düzce’de aday olamaz.

İlerleyen günlerde CHP’nin adayı açıklanacak. Hep birlikte bakıp göreceğiz.

Herkes için hayırlısı olsun.

Kalın sağlıcakla…


Editör: D. Son Haber