Dağıstanlı son noktayı koydu! Pusula’ya cevap mı? Milletvekili Özcan’a mesaj mı?

Düzce Son Haber

Dağıstanlı son noktayı koydu! Pusula’ya cevap mı? Milletvekili Özcan’a mesaj mı?
6.01.2024 - 22:52
Güncelleme 6.01.2024 - 23:00
Kaynak: Haber Merkezi

 

CHP Düzce İl Başkanı Özcan Dağıstanlı, siyaset arenasında son dönemde yapılan ve yapılabilecek en net aynı zamanda en zekice açıklamaya imza attı. Düzce Pusula Gazetesi’nin haberine cevap veren bir açıklama olarak lanse edilmeye çalışılan mesajın aslında CHP’de Düzce Belediye Başkan Adayı konusunda baskı yapan ara ki bul bulabilirsen milletvekili Talih Özcan’a bir gönderme olduğu algılandı.

CHP’de son dönemde teşkilat, eski partililer ve Talih Özcan arasındaki soğuk savaş iyice gün yüzüne çıkmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde de Düzce Pusula Gazetesi, kamuoyunu yakından ilgilendiren bir iddia ortaya attı. CHP’nin eski İl Başkanı Semih Cemşit’in CHP Genel Merkezi tarafından aday gösterilebileceğini diğer aday adaylarının ise yetersiz görüldüğünü ileri sürdü.

Haberin ardından CHP İl Başkanı Özcan Dağıstanlı’dan siyaset arenasında son dönemde eşine az rastlanan incelik ve zekilikte bir açıklama geldi. Dağıstanlı’nın Düzce Pusula’ya cevap veriyorum diye yayınladığı açıklamanın asıl odak noktasının teşkilatı belediye başkan adayı konusunda dizayn etmeye çalışan Talih Özcan’a mesaj olduğu düşünülmeye başlandı.

‘ÖRGÜT NE DERSE O’

Özcan’ın açıklaması şu şekilde;

Düzce Kamuoyuna Duyurulur

CHP'den Düzce Belediye başkan aday adaylığı icin Seyyit Rıdvan Bilgin ve Dr. Sedat Çelikel’in müracaatları olduğu, genel merkezin yaptığı araştırmalara göre, mevcut aday adaylarının yeterli kriterleri taşımadıkları ve seçim kazanmalarının mümkün olmadığının belirlendiği, CHP Genel Merkezi'nden gelen bir heyetin Düzce'de kapsamlı araştırma yaptığı, yapılan görüşmeler sonucunda CHP eski il Başkanının ismi ön plana çıktığı, eski il başkanının hem örgütten gelen biri olması, hem siyasi hem de sosyal olarak toplumda karşılığı bulunması sebebiyle aday gösterilebilceğinin ifade edildiği, eski İl Başkanının "Genel Merkez bize bir görev verirse kaçmam, kabul ederim" dediği ve belediye başkan adaylığına sıcak baktığı yönünde, gerçeği yansıtmayan haberler iddia ediliyor.

Öncelikle şunu belirmek istiyorum, hiç bir Allahın kulu CHP dizayn etmeye kalkmasın!

CHP aday adaylarının yetersiz olup olmadığını söylemek hiç kimsenin haddi değildir!

Aday Adaylarımızın bir geçmişi, aileleri, sevenleri yok mu? Siz kimsiniz insanları rencide ediyorsunuz? Bu hakkı kimden alıyorsunuz?

CHP aday veya aday adayları örgütümüz için çok değerlidir, bunun bilinmesini istiyoruz.

Birilerini ön plana çıkarmak için asparagas haber yapılmasını kınıyoruz.

Düzce’de birilerine görev verecek tek makam Düzce örgütüdür.

Örgütün içinden gelen, siyasi ve sosyal hayatı düzgün olan, yalan söylemeyen, fırıldak işler yapmayan, bir dünya üyemiz olduğunu belirtiyor, son olarakta ÖRGÜT NE DERSE O diyoruz.”

 


Editör: D. Son Haber