“GAZİ ATATÜRK’ÜN ANISINI TÜRKİYE YÜZYILI’NDA DA YAŞATMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

DüzceSonHaber

“GAZİ ATATÜRK’ÜN ANISINI TÜRKİYE YÜZYILI’NDA DA YAŞATMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
9.11.2023 - 16:37
Haber Merkezi

 

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 85. Yılı sebebiyle bir anma mesajı yayımladı. Başkan Özlü mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün anısının yüzyıllar boyunca aynı minnet duygusu ile yaşatılacağını belirtti.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 10 Kasım 1938’de ebediyete uğurlanan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, kurtuluş savaşımızın başkahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefat yıl dönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayımladı. Başkan Özlü mesajında şu ifadelere yer verdi: “100 yıl önce dünyanın takdirini kazanmış bir kararlılık ve mücadele ile ülkemizi yeniden inşa eden, kurtuluş savaşında silah arkadaşları ve şehitlerimizin kanları ile yazılan destanın başyazarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışını hüzünle anıyoruz. O günkü şartlarda Türk Milleti’nin azmi, mücadelesi ve ülküsünden vazgeçmeyen duruşu ile yurdumuzu bizlere emanet eden, ‘en büyük eseri’ Cumhuriyet’i bizlere armağan eden Gazi Atatürk’ün hatırasını irademizin tezahürü Cumhuriyet’imize sahip çıkarak gösterdik. Bugüne kadar olduğu gibi, Türkiye Yüzyılı’nda da Atatürk’ün anısını gelecek nesillere aktarmaya, gençlerimize ve çocuklarımıza anlatmaya devam edeceğiz. 10 Kasım vesilesi ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bugüne kadar bu aziz millet ve vatan için toprağa düşmüş tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, gazilerimizi saygıyla selamlıyorum.”


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.