Kırım Türkleri Derneği gün sayıyor

DüzceSonHaber

Kırım Türkleri Derneği gün sayıyor
24.11.2023 - 11:58
Kaynak: Haber Merkezi

 

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, saha gezileri kapsamında inşası tamamlanan Kırım Türkleri Kültür ve Eğitim Merkezi’nde incelemelerde bulundu, burada açıklama yapan Başkan Özlü inşaatın bittiğini açılışın yakın tarihte yapılacağını söyledi.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, şehrin dört bir yanında eş zamanlı olarak devam eden projeleri yakından takip etmeye devam ediyor. Saha gezileri kapsamında önemli projeleri ziyaret eden Başkan Özlü, şehrin çok çeşitli kültür mozaiğine katkıda bulunacağı düşüncesi ile yakından takip ettiği Kırım Türkleri Kültür ve Eğitim Merkezi’ni de ziyaret etti. İnşaat çalışmalarının bittiği alanda anıt yerleştirme ve çevre temizliği devam ederken burada açıklama yapan Başkan Özlü, açılışa Kırım Türkleri’nin lideri Mustafa Cemiloğlu’nun da katılacağını açıkladı. Başkan Özlü açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Düzce’mize bir güzel eser daha kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kırım Türkleri Kültür ve Eğitim Merkezi inşaatımız bitti. Şimdi temizliği var, bir de anıtımız var. Kırım Türkleri’nin efsane lideri Sayın Mustafa Cemiloğlu’nun anıtı var. O da bu hafta sonu inşallah bitecek. Ay sonuna kadar Kırım Türkleri Derneği’miz buraya taşınacak. Burada faaliyetlerine devam edecek. Bilahare Sayın Cemiloğlu’nun Türkiye’ye gelecek, inşallah onun katılımıyla buranın açılışını yapacağız. Düzce’mize ve Kırım Türkleri’ne hayırlı olsun.”

 

 


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.