Roman Kültür Merkezinin ismi Süleyman Soylu olmayacak! Düzce Belediyesi nedenini açıkladı

Düzce Son Haber

Roman Kültür Merkezinin ismi Süleyman Soylu olmayacak! Düzce Belediyesi nedenini açıkladı
15.12.2023 - 11:07
Kaynak: Haber Merkezi

 

Ağa Mahallesi’nde yapılan Roman Kültür Merkezi’nin isminin Süleyman Soylu Roman Eğitim ve Kültür Merkezi yapılması planlandı. Ancak eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile yapılan görüşmede Soylu’nun isminin bu merkeze verilmemesini istediği bildirilirken, bazı haberlere Düzce Belediyesi’nden tepki geldi.

Düzce Belediyesi’nden yapılan açıklamada “Düzce'miz Ağa mahallesinde belediyemiz tarafından yapılan Roman Eğitim ve Kültür Merkezi'ne isim verilmesi konusunda bazı basın kuruluşlarında gerçeği yansıtmayan ifadeler ve zanlar söz konusu olmuştur. Yapılan merkezin ismi "Roman Eğitim ve Kültür Merkezi’dir. İlgili yapının yapılmasında Eski içişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu beyin büyük desteği söz konusudur. Sayın Bakanımızın bu jestine karşılık, tarafımızdan kendisine isminin bu merkeze verilmesi talebi iletilmiş, Sayın Bakanımız bu talebi yazmış olduğu bir mektup ile teşekkür ederek nezaket çerçevesinde kabul etmemiştir. Bu sebep ile merkeze Sayın Bakanımızın ismi verilmemiştir. Bazı basın kuruluşlarında gerçeği çarpıtan ve farklı göstermeye çalışan maksatlı yorum ve haberleri esefle kınadığımızı bildirir, teşekkür ederiz” denildi.  


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.