Özlü’den önemli yatırım! Alzheimer bakım merkezi için projeler hazır

Düzce Son Haber

Özlü’den önemli yatırım! Alzheimer bakım merkezi için projeler hazır
9.01.2024 - 17:22
Kaynak: Haber Merkezi

Düzce Belediyesi, şehrin kronikleşmiş sorunlarının çözümü noktasında önemli projeleri tek tek hayata geçirirken, vatandaş odaklı belediyecilik hizmetlerini de aksatmadan yerine getiriyor. Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün üzerinde önemle durduğu çalışmalardan biri olan Alzheimer ve Bakım Merkezi’nin projeleri hazırlandı.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü yönetiminde bir çok vizyon proje hayata geçmeye çalışıyor. Özellikle Alzheimer konusunda zorluk çeken hastalar ve aileler yeni kurulacak merkezde destek alacaklar. Alzheimer hastalarının sosyal yaşama katılmalarını sağlamak ve hasta yakınlarını desteklemek amacıyla projeler hazırlandı.

“BİR HAYALİ DAHA GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ İÇİN MUTLUYUZ”

Atılan imzaların ardından merkeze yönelik değerlendirmelerde bulunan Başkan Özlü, Bin 750 m2’lik açık alan üzerine 240 m2 kapalı alan şeklinde projelendirilen, içerisinde oyun/aktivite odaları, dinlenme odaları mutfak, wc, personel odası bulunacak olan merkezde ayrıca bahçe bölgesinde de oturma alanları yer alacak olan Alzheimer ve Bakım Merkezinin toplumda farkındalık oluşturma noktasında önemli bir eşik olduğunu ifade ederek, “Düzce Belediyesi, her alanda örnek ve rol model bir belediyecilik sergileme geleneğini sürdürüyor. Hayata geçirdiğimiz ve bugün protokolünü imzaladığımız bu proje ile Alzheimer hastalarımızın kaliteli ve konforlu bir yaşam sürmelerini istiyoruz. Hastalarımız kadar hasta yakınlarımızın da nefes almasını amaçlıyoruz. ‘Akıllı Yönetim, Akılla Yönetim’ anlayışımızın çalışmalarından olan bu merkezle birlikte bir hayali daha hayata geçirme noktasında attığımız önemli adım için mutluyuz. Toplumumuzun her kesimini ‘amasız’ ‘fakatsız’ bir şekilde kucaklama geleneğimizi dün olduğu gibi bugün ve yarında sürdüreceğiz. Düzcemize hayırlı olsun” dedi.

ALZHEIMER MERKEZİ’NDE NELER OLACAK?

“Yaşlı Hizmet Merkezilerinde Sunulacak Gündüzlü Bakım” yönetmeliğine uygun olarak tasarlanan Alzheimer ve Bakım Merkezinde; hastaları yaşama bağlamak, günlük yaşam faaliyetlerini keyifli geçirmelerini sağlamak ve zihinsel rehabilitasyon çalışmalarıyla, hastalığın evre atlamasını geciktirmek amaçlanıyor. Ayrıca, hasta yakınlarının kendilerine zaman ayırabilme olanağı sağlanırken bireysel-grup psikoterapileri, eğitimler ve seminerlerle hastalık konusunda bilgi ve destek verilmesi hedefleniyor.

 


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.