Başkan Özlü Gazetecilerle bir araya geldi

Düzce Son Haber

Başkan Özlü Gazetecilerle bir araya geldi
11.01.2024 - 11:08
Güncelleme 11.01.2024 - 11:15
Kaynak: Haber Merkezi

 

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle il genelinde görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileri ile bir araya geldi. Özlü, yaptığı açıklamada gazetecilerle bundan sonraki süreçte daha sık bir araya geleceklerini söyledi. Başkan Özlü ayrıca bazı projelerin geç kalmasının nedenlerini açıklarken, Asar Deresi ile ilgili iddialı bir söz verdi.

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Düzce’de görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileri ile bir araya geldi. Mutfak Sanatları Merkezi’nde düzenlenen toplantıda, basın mensupları bir araya gelen Özlü, yerel seçim sürecinde basın mensupları ile sık sık bir araya geleceklerini söyledi. Özlü, basın emekçilerinin yaptıklarının çabuk tükendiğini belirterek “Bizler bir çalışma yaptığımızda yıllarca o hizmet yerinde kalabiliyor. Ama siz bir haber yaptığınızda o haber anlık oluyor. Ya bir saat sonra ya bir gün sonra gündem değişiyor ve siz yeniden hızlı bir şekilde haber yapmak zorunda kalıyorsunuz. Bu çok çalışmanın gerektiği bir durum. İşiniz zor. İşiniz gündem belirlemek, işiniz gündemi kamuoyuna yansıtmak. Bu anlamda önemlisiniz” dedi.

‘YATIRIMLAR TEKNİK ŞARTLARDAN GECİKİYOR’

Düzce’de göreve gelmeden önce verdiği sözleri yerine getirmek için çalıştıklarını söyleyen Özlü, bazı teknik şartların yatırımların bitmesine izin vermediğini söyledi. Özlü, “Göreve başladığımız 5 yıl önce proje kitabı hazırlayarak sözler verdik. Bu sözleri yerine getirmek için gece, gündüz çalışıyoruz. Bazı verdiğimiz sözler tamamlandı, bazıları ise devam ediyor. Ancak Düzce’de hava, yaşanan olağanüstü olaylar bizim yatırımlarımızı belirlenen günlerde tamamlamamıza izin vermiyor. Örneğin Asar Deresi projesine başladık ve hızlıca bitirebilirdik. Ancak yaşanan sel durumları bizi yavaşlattı. Diğer bölgelere destek vermek zorundayız. Deprem oldu oraya yoğunlaştık. Acil yıkılması gereken binaların yıkımını yapmaya çalıştık. Bu ve buna benzeyen sebepler nedeniyle bir çok projemiz gecikti. Ancak kısa sürede tamamlayacağız” ifadelerini kullandı.

‘ASAR DERESİ PORSUK ÇAYINDAN GÜZEL OLACAK’

Özlü, ayrıca bir söz vererek Asar Deresi projesinin her dönem örnek gösterilen Eskişehir Porsuk Çayı’ndan güzel olacağını belirterek “Her dönem Eskişehir Porsuk Çayı örnek gösterilir. Ama Asar Deresi projesi tamamlandığında inanın herkes Düzce Asar Deresi’ni örnek gösterecek. Çok güzel olacak” şeklinde konuştu.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.