Düzce Belediyesi en zor günde Düzcelinin yanında

Düzce Son Haber

Düzce Belediyesi en zor günde Düzcelinin yanında
23.01.2024 - 12:18
Kaynak: Haber Merkezi
1

 

Düzce Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü 2023 yılında gerçekleştirmiş olduğu faaliyet raporunu kamuoyu ile paylaştı. Mezarlık Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre cenaze nakil, gasil,mezar hazırlama ve taziye hizmetleri tüm yıl boyunca aralıksız sürdürüldü.

Düzce Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü, verdiği hizmetler ile vatandaşların en acılı ve hassas günlerinde yanlarında olmaya devam ediyor. Mevcut mezarlıkların temizliğinden yenilenmesine bir çok rutin çalışmasını sürdüren müdürlük, 2023 yılı genelinde cenaze nakil, gasil, mezar hazırlama ve taziye hizmetlerinin rakamsal verilerini paylaştı.

Müdürlük, bu süreçte il dışına 209, ilçe ve köylere 615 ve mahallelere 871 adet olmak üzere toplamda Bin 695 kişiye cenaze nakil işlemlerinde hizmet sunarken, gasil hizmetlerinde de bir önceki yıla göre artışın gözlendiği 2023 yılında ise il genelinde de 1086 ailenin cenazeleri için gasil hizmeti verdi.

Düzce Belediyesi tarafından kısa adı MEBİS olan mezarlık bilgi sisteminin devreye alınması ile vatandaşların yakınlarının kabirlerinin yerlerini ve fotoğraflarını bilgisayar ekranında görebilmeleri aynı zamanda mezarın konumuna ulaşılabilmeleri de sağlandı.

Hayatın her anında vatandaşlarla iç içe olarak hizmet üretmeyi sürdüren Düzce Belediyesi, Mezarlık Müdürlüğü çatısı altında cenaze ailesine çadır, tabure, çay kazanı taziye hizmetlerini de ücretsiz şekilde ulaştırdı.

 


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Düzceli
    Düzceli
    24.01.2024 12:03

    Böyle şeylerin reklamı olmaz.Bu yapılanlar Belediyenin yapması gereken asli görevidir,bizlerden aldığı vergilerle yapıyor.Özlü konutlarda iş yapmıyor görünürde merkezde taş sök,taş koy,bağlantı yolunda pislik görünümlü güllerle uğraşıyor 30 kişi hepisi göstermelik işler ÖZLÜ.Halen keleşin döktüğü asfaltta yürüyoz sen ne yaptın konutlara Özlü.Konuralpte define arıyon geldiğin günden bu güne konutlara parayla satıyon hizmeti Özlü.Otur kitap yaz başka bir işe yaramıyon kazayla kısa süre Bakan oldun