Gözün aydın Düzce! Meşhur çukurda çalışmalar başladı

Düzce Son Haber

Gözün aydın Düzce! Meşhur çukurda çalışmalar başladı
22.02.2024 - 11:32
Kaynak: Haber Merkezi
1

 

İstanbul Caddesi üzerinde bulunan ve Düzcelilerin çukur diye adlandırdığı alanda çalışmalar başladı. Çalışmaların başlaması için uzun süredir hissedarlarla görüşen Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, 74 hissedardan 73’ünü ikna ederken ikna olmayan 1 hissedarın ise hissesi satın alınarak sorun çözüme kavuşturuldu.

İstanbul Caddesi’ndeki ‘Basmacılar Çarşısı’ olarak bilinen yere ilişkin tüm hukuki ve mülkiyet sorunları Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün, 4 yıllık ısrarlı ve kararlı takibi sonucu aşıldı. Bodrum, zemin ve 1. katı işyeri, diğer 2 katı ise kütüphane olarak projelendirilen binanın inşaat çalışmaları yakında başlayacak.

Düzce’de 1999 yılında yaşanan 2 büyük depremin ardından yıkılan, hukuki ve mülkiyet sorunları nedeniyle 24 yıldır atıl vaziyette kalan ‘Basmacılar Çarşısı’nda tüm sorunlar Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün ısrarlı ve kararlı takibi sonucu giderildi.

74 hissedardan 73’ü ile uzlaşma sağlanarak başlatılan inşaat çalışmaları, anlaşma sağlanamayan hissedarın mahkemeye başvurarak yürütmeyi durdurma kararı aldırması nedeniyle sekteye uğramıştı. 2 yıllık yoğun mücadele ve görüşmeler sonunda, mahkeme kararı ile sorunlu hisse satışa çıkarıldı ve Düzce Belediyesi bu hisseyi satın alarak, süreci kalıcı olarak çözüme kavuşturdu.

Alanda çalışmalar başladı ve çalışmaların kısa sürede tamamlanacağı öğrenildi.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Düzceli
    Düzceli
    24.02.2024 03:50

    Bu yerel seçimleri yıllık yenilemek lazım sanki...