Cedidiye Camii minarelerinde sona gelindi

Düzce Son Haber

Cedidiye Camii minarelerinde sona gelindi
Cedidiye Camii minarelerinde sona gelindi Cedidiye Camii minarelerinde sona gelindi Cedidiye Camii minarelerinde sona gelindi Cedidiye Camii minarelerinde sona gelindi Cedidiye Camii minarelerinde sona gelindi Cedidiye Camii minarelerinde sona gelindi Cedidiye Camii minarelerinde sona gelindi
20.03.2024 - 16:57
Kaynak: Haber Merkezi

 

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimleri ile yenileme çalışmaları başlatılan Cedidiye Camii minarelerinin tamamlanmasına sayılı günler kaldı. Aslına uygun olarak yeniden yapılan minareler Cedidiye Meydanını tamamlarken camii kubbesinde de temizlik çalışması yapıldı.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ve İş İnsanı Burhan Özdemir tarafından imzalanan protokol çerçevesinde yenilenen Cedidiye Camii minarelerinde sona yaklaşıldı. Aslına uygun olarak tasarlanan minareler sağlam temeller üzerinde yükselmeye devam ederken çalışmalar minarelerin son bölümünde devam ediyor. Yapımının başlaması ile hızla ilerleyen çalışmaların kısa süre içinde tamamlanması planlanıyor.

Cedidiye Camii dış temizliğinin kumlama tekniği ile temizlenmesinin ardından kurşundan oluşan kubbe kısmında da temizlik çalışması yapıldı. Bu sayede Düzce’nin en önemli meydanlarından birinde bulunan Cedidiye Camii tarihi özelliklerini geri kazanarak aslına uygun olarak hizmet vermeye devam edecek.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.