Düzce için yeni dönem başlıyor! 100 projenin startı verildi

Düzce Son Haber

Düzce için yeni dönem başlıyor! 100 projenin startı verildi
Düzce için yeni dönem başlıyor! 100 projenin startı verildi Düzce için yeni dönem başlıyor! 100 projenin startı verildi Düzce için yeni dönem başlıyor! 100 projenin startı verildi Düzce için yeni dönem başlıyor! 100 projenin startı verildi Düzce için yeni dönem başlıyor! 100 projenin startı verildi Düzce için yeni dönem başlıyor! 100 projenin startı verildi Düzce için yeni dönem başlıyor! 100 projenin startı verildi Düzce için yeni dönem başlıyor! 100 projenin startı verildi
3.04.2024 - 11:12
Kaynak: Haber Merkezi

 

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 31 Mart yerel seçimleri sonucunda ikinci dönem için güven tazelemesinin ardından seçim döneminde hazırladığı ‘Türkiye Yüzyılında Düzce İçin 100 Proje’ kitapçığında yer alan projelerin hızlı şekilde startının verileceğini söyledi.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzcelilerin yerel seçimde yeniden görevi kendisine tevdi etmesiyle birlikte ‘projelerin hayata geçirilme zamanı’ olarak belirttiği bu 5 yıllık süreçte 100 projenin tamamlanacağını müjdeledi.

İLK DÖNEMDE ÖNEMLİ PROJELER HİZMETE SUNULDU

Başkan Özlü, 2019-2024 yılları arasındaki görev süresinde Milet Bahçesi, Katı Atık Tesisi, Tıbbi Atık ve Sterilizasyon Tesisi, Ulaşım MAster Planı, Özgün Toplu Taşıma Sistemi, bölgenin en büyük ve en modern İtfaiye binası, Mutfak Sanatları Merkezi, Aziziye ve Hamidiye Pazaryerleri, Şıralık Spor Kampusu ve Yeni Şehir Stadyumu, Tarım Akademisi, Bilim Merkezi, Halk Ekmek Büfeleri, Millet Kütüphanesi, Sabiha Ulusoy Kütüphnesi, Düzce’nin en büyük ortaokulu olan 48 derslikli Kasım Aktaş Ortaokulu, Azmimilli İlkokulu, 23 Nisan Parkı, Kırım Türkleri Eğitim ve Kültür Merkezi, Devlet Tiyatroları Düzce Sahnesi, Beyciler, Çamköy, Çavuşlar Mahalle Konakları, Spor Akademisi, Kent Bilgi Sistemi, Mezarlık Bilgi Sistemi ve Akıllı Duraklar gibi birçok projeyi Düzcelilerin hizmetine sundu.

KONFERANS VE SEMPOZYUMLAR KENTİ DÜZCE

Sanattan spora, tarihten turizme, eğitimden ticarete şehrin her konuda ilerlemesi, marka şehir olma noktasında vizyoner çalışmalar gerçekleştirilmesini sağlayan Başkan Özlü, aynı dönem içerisinde yapılan konferanslarla yine ilkleri Düzcelilerle buluşturdu. Yeni dönemde de sürdürülecek olan konferans ve sempozyumlarla özellikle genç neslin kültürden sanata, siyasetten ekonomiye her konuda gelişimine katkıda bulunulacak.

BİRÇOK KONUDA FARKINDALIK OLUŞTURULDU

Vizyon Konferansları ile Türkiye’nin önemli isimlerinin Düzce ile bir araya gelmesini sağlayan Özlü, Şehir Kimliği ve Sosyal Bütünleşme Sempozyumu ile de aidiyet duygusu ve birlikte Düzce’nin gelişimi adına yol haritası belirlenmesi girişimlerinin yapılmasını sağladı. Düzce Belediyesi öncülüğünde yapılan Tasarımdan Ticarete Ahşap Zirvesi ve Tarih, Kültür ve Sanat Sempozyumu ile de önemli değerlerin bugüne taşınarak farkındalık ortaya konulması sağlandı.

‘Yaptıklarımız Yapacaklarımızın Teminatıdır’ sözünden hareketle 31 Mart yerel seçimlerinin çok öncesinde hazırladığı ‘Türkiye Yüzyılında Düzce İçin 100 Proje’ kitapçığı ile seçim çalışmalarının ilk gününden itibaren Düzce’nin geleceğine matuf projeleri yazılı ve görsel olarak vatandaşla buluşturan Başkan Özlü, hızlı şekilde işe koyuldu.

HER KESİME HİTAP EDECEK PROJELER

Şehrin geleceği açısından oldukça önemli olarak görülen ‘Mobilya Kent Düzce’ projesi ile öncelikle Türkiye ölçeğinde bir Düzce markası oluşturma yolunda emin adımlar atan Başkan Özlü’nün yeni dönem çalışmaları içerisinde her alanda her kesime hitap edecek projeler mevcut.

TURİZM ATILIMLARI DİKKAT ÇEKİYOR

2024 itibariyle turizm noktasında önemli adım ve atılımlara sahne olacak olan Düzce’de, Aydınpınar, Korugöl Turizm projeleri başı çekerken, Konuralp Antik Kent kazıları ve restorasyonu, Konuralp Kültür Merkezi ve Yeni Konuralp Müzesi ise tarih turizminde önemli yer teşkil edecek. Günü birlik mesire alanlarının da kazandırılması adına yürütülecek projelerde ise Konuralp Gazi Atlı Spor Kulübü, Muncurlu Park ve Bahçeşehir Kent Ormanı projesi önemli yer tutacak.

SOSYAL PROJELER

Sosyal açıdan önem arz eden bir çok projenin de startının verileceği yeni dönemde; Engelsiz Yaşam Merkezi, Çocuk Dostu Düzce, Öğrenci Dostu Düzce, Kadın Dostu Düzce, Bağımlılıkla Mücadele ve Rehabilitasyon Merkezi, Sürdürülebilir Kentsel Hareketlilik, Tokuşlar ve Hamidiye Mahalle Konakları, Düzce AVM projeleri de yer alacak.

İÇME SUYUNA ERİŞİMDE SORUN YAŞANMAYACAK

Uzun yıllardır atıl durumda bırakılan ve çürüyen alt yapının değiştirilmesi, şehrin temiz, sağlıklı ve güvenilir içme suyuna erişimi noktasında Şehir Şebekesi Yenileme Projesi hazırlanırken, İçme Suyu Ana Hattı ve Arıtma Tesisinin yanı sıra 1250 kilometrelik şebeke hattı da yenilenerek Düzce’nin 50 yıllık ihtiyacının karşılanması sağlanacak. Ayrıca, şehir merkezinden geçen derelerin ıslahlarının yanı sıra Asa ve Karaca derelerinin rekreasyon projelerinin tamamlanmasına, yeni yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarının da projelendirilerek yapılmasına ön ayak olunacak.

KENTSEL DÖNÜŞÜM BAŞLIYOR

Kentsel dönüşüm noktasında önemli adımların atılacağı dönem içerisinde Şerefiye Mahallesinin kentsel dönüşümüne dair proje geliştirilirken, eski sanayi çarşısının da kentsel dönüşümünün başlaması planlandı. Kooperatif tarafından uzun yıllar önce yapılan ancak alt yapısında sıkıntı olan Küçük Sanayi Sitesi’nin alt yapısının da yapılacağı süreçte, yeni hal binası projesinden gümrük müdürlüğü kurulmasına, modern sanayi sitesi 2 ve 3. Etap projesinden Düzce Tır Parkı ve Lojistik Merkezi Projesine kadar birçok yeni çalışmanın yanı sıra Atatürk Bulvarı, Valilik Karşısı, Şerefiye ve Asar Deresi bölgelerinde akıllı otopark projeleri hayata geçirilecek.

PROJELER DÜZCE’YE ÇAĞ ATLATACAK

Belediyenin rutin çalışmalarının da eş zamanlı devam edeceği süreçte ayrıca, Adalet Kampusu, Emniyet Binası Kampusu, Sağlık Kampusu Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Bahçeşehir Kütüphanesi, Ata Tohumu, Tarım Müzesi, 5 yıldızlı Marka Otel, Metek Mahallesi D-100 karayolu Üst Geçit Köprüsü projeleri ile yeni mahallelere doğalgaz getirilmesi ve Modern Et Kombinası projeleri de Başkan Özlü’nün ikinci döneminde yapılacak projelerinden bazıları olarak öne çıkıyor.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.