Üniversite çevresinde güvenlik tedbirleri arttırılacak

DüzceSonHaber

Üniversite çevresinde güvenlik tedbirleri arttırılacak
21.09.2023 - 16:32
Güncelleme 21.09.2023 - 16:32
Haber Merkezi

 

Düzce Valisi Selçuk Aslan başkanlığında ‘Üniversitelerde Huzur ve Güveni Artırma’ komisyonu toplantısı yapıldı. Toplantıda üniversite çevresinde güvenlik tedbirlerinin arttırılmasına karar verildi.

Düzce Üniversitesi 2023-2024 akademik yılının açılmasına kısa bir süre kalan öğrencilerin huzur ve güven içinde eğitimlerine devam etmesi için bir dizi kararlar almak amacıyla Düzce Valisi Selçuk Aslan başkanlığında ‘Üniversitelerde Huzur ve Güveni Artırma İl Komisyon’ toplantısı düzenlendi.

Toplantıya Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre, vali yardımcıları, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Nedim Sözbir, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Kılıç, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı, KYK yurt müdürleri ile jandarma ve polis amirleri katıldı.

Yapılan toplantıda Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen uyuşturucuyla mücadele soruşturmaları kapsamında operasyonların arttırılmasına, Düzce İl Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığı’nın denetim ve uygulamalarına ağırlık vermelerine, günlük kiralık ev diye tabir edilen evlerin kontrolüne ve kayıt dışı olanların tespit edilerek gerekli yasal koşullarda gereken işlemlerin yapılmasına karar verildi.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Düzce Belediyesi, Eğitim, Gündem, Düzce