Polis üniversite çevresinde kuş uçurtmayacak

DüzceSonHaber

Polis üniversite çevresinde kuş uçurtmayacak
5.10.2023 - 09:34
Haber Merkezi

 

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü bu yıl Düzce Üniversitesi çevresinde art niyetli kişiler ile suç ve suç unsurlarına savaş açtı. Akademik yılın başlamasıyla yapılan dev uygulamada üniversite bölgesinde 5 ayrı noktada polisler kontrol yaptı. Uygulamalara Düzce Valisi Selçuk Aslan ve İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder’de bizzat katıldılar.

Düzce Üniversitesi’nde 2024-2025 akademik yılının başlamasıyla birlikte öğrenciler okullarına gelerek eğitim almak için çaba harcarken bazı art niyetli kişiler hem öğrencileri hem etrafta bulunan esnafları rahatsız ederek istenmeyen olaylar yaşanmasına neden oluyorlar.

Özellikle Düzce Üniversitesi çevresinde öğrencilerin ve esnafların huzurlu ve rahat bir akademik yıl geçirmesi için Düzce İl Emniyet Müdürlüğü tüm birimleriyle harekete geçti. Üniversite çevresinde kurulan 5 ayrı uygulama noktasında yapılan uygulamalarda hem art niyetli kişilere göz dağı verildi hemde suç ve suç unsurlarına rastlandı.

Uygulamaların aralıksız devam edeceği, öğrencilerin huzur ve güveni için üniversite bölgesinin abluka altına alınacağı bildirilirken, uygulamaları Düzce Valisi Selçuk Aslan ve İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder ilk olarak MOBESE merkezinden uygulamalar izlediler. Ardından sahaya inerek hem polisler hem öğrenciler hemde esnaflarla sohbet ederek devletin tüm birimleri ile sahada olduğunu göstermiş oldular.

“Evlatlarımızın hepsi bizlere emanettir”

Yapılan uygulamaları incelemek üzere bölgeye gelen Düzce Valisi Selçuk Aslan, “2023-2024 akademik takvim yılı 2 Ekim itibari ile başladı. Düzce'mizde yaklaşık 30 bin öğrencimizi misafir ediyoruz. Üniversite güvenlik tedbirleri çerçevesinde geniş bir uygulama yapmaya karar verdik. Konuralp bölgesinde 325 polis memurumuz ile birlikte 3 sabit uygulama noktası, umuma açık yerler, günü birlik mekanlar olarak adlandırılan yerler, günlük kiralık dairelere yönelik huzur uygulaması yapıldı. Öğrencilerimin aileleri gönül rahatlığı ile çocuklarını Düzce’ye göndermeleri noktasında bir çekinceleri olmasın. Evlatlarımızın hepsi bizlere emanettir. En güzel şekilde öğrencilerimiz burada eğitimlerine devam edeceklerdir. Öğrencilerimizi en konforlu şekilde burada misafir etme gayreti içerisindeyiz. Herhangi bir yanlışa bulaşmak isteyen insanlar var ise Türkiye Cumhuriyeti devleti burada. Düzce’de devlet burada” ifadelerini kullandı.


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Düzce Belediyesi, Eğitim, Gündem, Düzce