Onlarca yolcunun hayatını tehlikeye attı

Düzce Son Haber

Onlarca yolcunun hayatını tehlikeye attı
16.01.2024 - 17:42
Güncelleme 16.01.2024 - 18:09
Kaynak: Haber Merkezi
1

"> 

Düzce’de, Düzce Üniversitesi ile şehir merkezi arasında yolcu taşımacılığı yapan ve bir kooperatife ait olan yolcu minibüsü, duraktan yolcu almasının ardından hızla yoluna devam eden TIR’ın önüne çıktı. TIR sürücüsünün kendisini klakson ile uyarmasına sinirlenen minibüs sürücüsü içinde yolcu olmasına rağmen TIR’ın önüne defalarca geçerek durdurmak istedi. O anlar ise TIR’ın güvenlik kameralarına an be an yansıdı.

Olay 15.30 sıralarında D-655 karayolu Konuralp mevkisinde meydana geldi. H. Ö'ye ait olan 81 HO 1513 plakalı yolcu minibüsü Beçi Yörükler Sapağı’ndan şehir merkezine gitmeye çalışan üniversite öğrencilerini aldıktan sonra aniden yola çıktı. Bu sırada şehir merkezi istikametine gitmekte olan TIR, otobüs sürücüsünün fark etmemesi üzerine klakson çalarak uyarmak istedi. TIR sürücüsünün klakson çalmasına sinirlenen otobüs sürücüsü bu kez içinde yolcu bulunmasına rağmen defalarca TIR’ın önüne geçerek durdurmak istedi. Son olarak Kuzey Çevre Yolu bağlantısında arıza şeridini kullanarak TIR’ın önüne geçmeye çalışan otobüs sürücüsü TIR sürücüsünün Kuzey Çevre Yolu’na dönmesi ile şehir merkezi istikametine ilerlemeye devam etti. Otobüs sürücüsünün tehlikeli hareketleri an be an güvenlik kamerasına yansırken, görüntülerden minibüsü tespit eden Düzce Belediyesi otobüs sahibine bilet cezası uygulamak için karar aldı. Diğer yandan Düzce İl Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri de otobüs sürücüsünü bulmak için çalışma başlattı.

 

 


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Düzceli
    Düzceli
    16.01.2024 20:29

    Böylelerine bu işleri yaptırmıcan aylelerin gözü yaşlı Karaca’na bu hareketi yapan şahız işinden edilsinki o üzülsün