Sesinden rahatsız olan horoza uzaklaştırma cezası

DüzceSonHaber

31.08.2022 - 00:16
Güncelleme 31.08.2022 - 00:18
Haber Merkezi
2

Koçyazı Mahallesi’nde, Nihat Taştan’ın evinin bahçesinde beslediği ‘Haşmet’ isimleri horoz sabahları ötünce komşuları rahatsız oldu. Şikayet üzerine eve gelen zabıta memurları, horozun uzaklaştırılması yönünde tebligatta bulundu. Taştan sosyal medyada horozuna bakabileceği birini bulmak için paylaşım yapınca, horoz bir çiftliğe götürüldü.

 

Koçyazı Mahallesi’nde yaşayan Nihat Taştan’ın evinin bahçesinde beslediği ‘Haşmet’ ismini verdiği horozunun sabahları ötmesi komşuları rahatsız etti. Vatandaşlar durumu belediyeye bildirince, zabıta memurları eve gelerek tutanak tuttu. Tutanakta, belediye sınırları içerisinde kümes yapmak ve kümes hayvanı beslemenin yasak olduğu, kümes hayvanlarının tahliye edilmesi istendi. Bunun üzerine Nihat Taştan, horozuna bakacak kişiyi bulmak üzere sosyal medya hesaplarından paylaşım yaptı. AK Parti eski Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz, horoza kendisine ait çiftlikte bakabileceğini söyledi. Korkmaz’ın asistanı Nihat Taştan’ın evine gelerek horozu teslim aldı.

 

‘KESMEYE KIYAMIYORUM’

 

Nihat Taştan horozunu çok sevdiğini belirterek, “Haşmet’imi şikayet etmişler. Zabıtalar tutanak tutmuşlar, evden uzaklaştırma kararı aldılar. 3 gün evden uzaklaştırdık ve geri getirelim dedik. Tekrar zabıtalar gelerek, ‘Horoz ses yapıyor, komşularınız rahatsız oluyor. Bunu uzaklaştırmanız gerekir’ dediler. Hayvan sevmeyen tabiatı sevmez, insanı, çocuğu, bitkiyi sevmez. Hayvan sevgisi insanın fıtratında var olan bir sevgidir. Haşmet ile aramda müthiş bir duygusal bağ oluştu. Kesmeye kıyamıyorum. 5 tanede tavuğumuz var. Günlük yumurta ihtiyacımızı kümesimizden gideriyorduk.” dedi.

 

‘MÜTHİŞ BİR SEVGİ BAĞIMIZ VAR’

 

Horozunu Korkmaz’ın asistanına teslim eden Taştan, “Müthiş bir sevgi bağımız var. Ben kesmekten ya da uzaklaştırmaktan yana değilim. Ancak yasa var ve böyle bir yasanın olması gerçekten utanç verici bir durum. Benim 1 dönüm kendime ait müstakil evim varken beş tane tavuk bakamayacaksam bir anlamı olmaz. Benim çocuklarım tavuk sevecek, civciv, tavşan sevecek. Tahammülsüz bir toplum olmuşuz. Aşırı tüketici bir toplumuz. Hazırcı bir toplumuz. Ben sosyal medyada horozuma bakacak birini bulmak için paylaştım. AK Parti eski milletvekili İbrahim Korkmaz görmüş. Haşmet’e olan duygusal bağımı anlamış ve kendi çiftliğine bakabileceğini söyledi. Akçakoca’daki çiftliğe gidecek. İnşallah geçici gidecek” diye konuştu.

 

Horozu teslim alan ve eski Milletvekili Korkmaz’ın asistanı olan kadın ise çiftlikte horozun en iyi şekilde bakılacağını söyleyerek, ailenin istediği zaman Haşmet’i ziyarete gelebileceklerini söyledi.


Editör: D. Son Haber
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • HŞD
  HŞD
  31.08.2022 08:49

  Hayvanların yaşam alanlarının hızla işgal edildiği bu zamanda onlara kucak açıp, kollayan güzel insanları engellemenin ne anlamı var acaba? Doğadan uzaklaştıkça insanın da değer yargıları değişiyor demek ki. Kızılderili Atasözü; "Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak."

 • HŞD
  HŞD
  31.08.2022 08:46

  Zaten hayvanların yaşam alanlarını işgal edip duruyoruz ve onlara yaşayacak alan bırakmadık, buna rağmen güzelce bakacak insanların kendi bahçesinde bu işi yapması neden yasak anlayabilmiş değilim. Kızılderili Atasözü; "Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak."