Düzce Belediyesi tarım bölümü seçen lise öğrencilerine destek verecek

DüzceSonHaber

Düzce Belediyesi tarım bölümü seçen lise öğrencilerine destek verecek
6.10.2022 - 23:44
Kaynak: Haber Merkezi

 

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, tarım sektöründe nitelikli insan gücünü artırmak amacıyla Düzce’de tarım alanını seçen ortaöğretim öğrencilerine destek olunacağını açıkladı. Başkan Özlü Tarım sektöründe kendini geliştirmiş nitelikli insanlara ihtiyaç duyulduğunu söyleyerek “Bilimin ışığında toprağı harmanlayan genç çiftçilerimiz, tarımın geleceğine yön verecek” ifadelerini kullandı.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, mesleki eğitimde tarım bölümünü tercih eden öğrencilere pozitif ayrımcılık yapacaklarını açıkladı. Tarımda teknolojik yeniliklere dayalı uygulamaları öğrencilerle buluşturma hedefindeki tarım alanı ile birlikte Düzce’de de tarımda nitelikli gençler yetiştirilecek.

KENDİNİ TARIM ALANINDA GELİŞTİREN GENÇLER BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

Ülkemizdeki tarım sektöründe genç nüfusun önemine değinen Başkan Özlü; “Düzce’mizin bereketli topraklarından tüm Türkiye’yi doyuracak tarım ürünleri yetiştirebiliriz. Bir yandan kurduğumuz Tarım Akademisi Projesinin meyvelerini toplarken bir yandan da tarıma ilgisi bulunan öğrencilerimiz için yeni bir adım atıyoruz. Nitelikli ve toprağa hükmedebilen isimlerin Düzce’den de çıkmasını istiyoruz. Her alanda olduğu gibi tarım alanında da adımızı duyurabilmek amacıyla kendini tarım alanında geliştirmek isteyen, hem ilimizin hem de ülkemizin tarım politikasına katkılar sağlayacak gençlerimize tarım bölümünü seçmeleri halinde çeşitli destek paketlerimiz olacak. Tarım bölümünü seçerek bilimin ışığında toprağı harmanlayan genç çiftçilerimiz tarımın geleceğine yön verecek.” ifadelerinde bulundu.


Editör: D. Son Haber