Ağır tonajlı araçlar şehir merkezine giremeyecek

DüzceSonHaber

Ağır tonajlı araçlar şehir merkezine giremeyecek
16.01.2023 - 15:58
Haber Merkezi
1

Düzce Belediyesi, trafik akışını sekteye uğratan özellikle ağır tonajlı araçların şehir merkezine ve yerleşim yerlerine girişini yasaklayan trafik komisyonu kararını açıkladı.

Düzce Valiliği’nde ilgili kurumların katılımıyla düzenlenen son il trafik komisyonu toplantısında alınan karar doğrultusunda Akçakoca Yolu Sancaklar kavşağı ile Hal Kavşağı arasındaki güzergaha ağır tonajlı araçların girişi yasaklandı. Lojistik amaçlı güzergahı kullanmak zorunda olan araçlar da Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne başvurarak alacağı izin doğrultusunda ilgili güzergahı kullanabilecek.

Komisyonda alınan karar resmen yürürlüğe girerken açıklanan kararda şu ifadelere yer verildi: “Akçakoca Yolu Sancaklar mevkiinde galericiler sitesi girişi hal kavşağına kadar olan güzergah, Körpeşler mahallesi ve Karahacımusa mahallesini kapsayan Memursen, Aşiyan Konakları önündeki bulvarda trafik yoğunluğunun artması, çok sayıda ikamet ve okulun bulunduğu güzergah üzerindeki trafik düzeni ve güvenliğini tehlikeye düşürdüğü gerekçesi ile D-655 Karayolu Karaca Kavşağı ile Servet Bucurgat Caddesi, Ruhi Kurnaz Bulvarı Kavşağına kadar olan kesimde İl Trafik Komisyonu’nun 27.12.2022 tarih ve 2022/46 sayılı kararı ile ağır tonajlı (kamyon, çekici türü) araçların (ev eşyası taşıyan araçlar hariç Zabıta Müdürlüğü’nden izin almak kaydıyla) girişi yasaklanmıştır.”


Editör: D. Son Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • KİM..
    KİM..
    17.01.2023 16:04

    Acaba gerçekten bu yasaklara uyuyacağına canı gönülden inanılıyor mu acaba bu yasaklardan sonra hep beraber çıkalım Aşiyan memursen konaklarını önündeki a101'in oraya dikilelim bir hafta bakalım yasaklara kim uyuyor uyumayanlara ne yapılıyor. Çamköy'ün oradaki çevre yolu açılmadığı sürece Düzce'deki trafik sorunu çözülmez çözülemez ağır tonajlı arabalar ya da kamyonlar çoban ve öztürklere girmemek için mecbur bir yolu kullanmak zorundalar.